В історичній будівлі на вулиці Липській, 16 планують розмістити Музей авангарду. Йдеться про площу 676 квадратних метрів у будівлі, яка є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Такий проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії Київради з питань власності та регуляторної політики, повідомляє пресслужба КМР.
Офіційно Музей авангарду створили у листопаді 2024 року. Він став філією Музею історії міста Києва, що розташований біля станції метро «Театральна» на вулиці Богдана Хмельницького. Сьогодні колекція налічує 145 авангардних робіт українських митців, які подарували місту колекціонери та художники. Втім, для їх постійного експонування не вистачає місця.
Як нагадала заступниця голови КМДА, депутатка Київради (фракція «УДАР») Ганна Старостенко, ідею створення Музею авангарду ще за життя активно втілювала Діана Попова.
«Саме спільно із нею було реалізовано цей амбітний проєкт менш ніж за рік, а також організовано три великі виставки. Вона боролася за повернення українським митцям-авангардистам, таким як Малевич, Богомазов і Екстер, — належного статусу в історії мистецтва саме як українських художників, а не частини так званого „російського авангарду“. І ми продовжуємо її справу сьогодні», — сказала Ганна Старостенко.
За її словами, відкриття постійної експозиції стане важливою частиною становлення сучасного музейного простору України.
Своєю чергою депутатка Київради Катерина Кириченко (фракція «УДАР») підкреслила, що місто прагне не лише зберегти архітектурну спадщину, а й дати їй нове життя. Музей авангарду стане місцем, де поєднаються мистецтво, пам’ять і сучасна історія Києва.
Нагадаємо, що за адресою вулиця Липська, 16 знаходиться садиба графині Наталії Уварової, дочки відомого цукрозаводчика, мецената та колекціонера Федора Терещенка. Нині приміщення у маєтку Уварової займають Український інститут національної пам’яті, Галерея протестного мистецтва та інші установи.
Читайте також:
«Була людиною світла: столиця попрощалась з Діаною Поповою, директоркою Музею історії Києва».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»