На тлі переговорів між США та Китаєм нафта дорожчає

Ціни на нафту зросли. Фото: pixabay.com

У понеділок, 12 травня, світові ціни на нафту зросли після заяв США і Китаю про поступ у торгівельних перемовинах.

Представники обох країн у вихідні висловили оптимізм щодо вирішення тривалої суперечки, передає Reuters.

Brent подорожчала на 43 центи. Це 0,67% зростання. Вартість досягла $64,34 за барель. Американська WTI зросла на 48 центів. Це приріст на 0,79%, до рівня $61,50 за барель.

У п’ятницю обидва нафтові індекси додали понад долар. За підсумками минулого тижня Brent і WTI зросли більше ніж на 4%. Це перше тижневе зростання з середини квітня. Причиною стала угода США з Великою Британією, яка викликала надію на уникнення економічних ударів від тарифної політики Вашингтона.

У неділю завершився черговий раунд переговорів між Китаєм і США. Американські посадовці оголосили про “угоду” щодо скорочення дефіциту. У Пекіні заявили про досягнення “важливого консенсусу”.

Деталі переговорів поки не оприлюднені. Відомо лише, що в понеділок сторони мають опублікувати спільну заяву. Перемовини вважають позитивним сигналом. Вони можуть пожвавити торгівлю між двома економічними гігантами і підвищити попит на нафту.

“Оптимістичний настрій через прогрес у діалозі між США та Китаєм підтримує ринок. Але обмежені подробиці та плани ОПЕК зі збільшення видобутку стримують зростання”, – сказав Тошітака Тадзава з Fujitomi Securities.

Йдеться про намір ОПЕК+ наростити видобуток у травні й червні. Це має вивести на ринок більше сирої нафти. Водночас, за даними опитування Reuters, у квітні виробництво дещо знизилось.

Додатковий вплив на ринок справили новини про перемовини Ірану і США. У неділю сторони обговорювали ядерне питання в Омані. Плануються нові раунди діалогу. Тегеран не збирається зупиняти збагачення урану.

Якщо ядерна угода буде досягнута, це може послабити побоювання щодо нестачі нафти на світовому ринку. Такий розвиток подій потенційно знизить ціни на сировину.

Дональд Трамп запровадив 100% мита на всі фільми, зняті за кордоном. У своєму черговому дописі Трамп заявив про “швидку смерть” американської кіноіндустрії внаслідок узгоджених дій інших держав, які нібито пропонують різні стимули, щоб переманити американських кіновиробників.

На його думку, такі кроки не лише знижують економічну активність у США, а й становлять інформаційно-пропагандистську загрозу.

Джерело