«Народний гнів страшніший за НАБУ і САП»: у Києві та по всій Україні вибухнули протести проти скандального закону

У Києві та у багатьох інших містах щовечора відбуваються мирні акції протесту проти ухваленого Верховною Радою законопроєкту №12 414. Цей документ, запропонований народним депутатом Максимом Бужанським з фракції «Слуга народу», надає Генеральному прокурору повноваження втручатися у діяльність НАБУ і САП. Громадськість вважає це прямою загрозою для незалежності антикорупційної системи.

У столиці акція протесту пройшла на площі біля театру імені Івана Франка. За закликом ветерана російсько-української війни Дмитра Козятинського зібралися сотні людей. Вони тримали плакати з написами: «Корупція аплодує», «Гроші не люблять тишу», «Вето на закон» та «№12 414 — шлях до авторитаризму».

«Народний гнів сильніший за НАБУ і САП. Якщо влада сподівається, що це мине без наслідків — вона помиляється», — заявив один з учасників акції.

Порядок забезпечували поліція та поліція діалогу.

Нагадаємо, що 22 липня Верховна Рада схвалила законопроєкт №12 414. Згідно з документом, Генпрокурор отримує право:

  • забиратиме справи у НАБУ і передаватиме їх іншим органам;
  • керуватиме роботою прокурорів САП;
  • видаватиме обов’язкові вказівки детективам НАБУ;
  • самостійно закриватиме справи, включаючи справи щодо топчиновників.

Цей законопроєкт може знищити основні гарантії незалежності НАБУ і САП.

За словами президента Зеленського, антикорупційна інфраструктура працюватиме лише без російських впливів. У своєму нічному зверненні президент не прокоментував підписання закону, що обмежує функції НАБУ і САП, а також акції протесту.