Не дарована державність, а успадкована по праву, — це ключовий зміст виставки «Наш спадок». Кожен бажаючий має можливість відвідати її просто проходячи повз Головпоштамт на Хрещатику, 22.
Перехожі зупиняються біля фотографій, документів та артефактів, уважно розглядають та запам’ятовують важливі історичні моменти, які відображають шлях українців до здобуття незалежної державності.
Під час відкриття виставки творці — команда УІНП поділилася емоційними та переконливими розповідями про те, що ввібрала українська нація та держава.
«Виставка демонструє, як середньовічна спадщина Русі продовжує жити у візуальних і смислових символах сучасної України: від герба держави та кольорів прапора до окремих культурних феноменів та символів, що використовуються підрозділами Збройних сил», — зазначили організатори «Нашого спадку».
Голова УІНП Олександр Алфьоров висловив свої думки під час відкриття виставки:
«Глибокі сенси, закладені в ці ілюстрації та тексти, звертаються до нас через цей лозунг, цю девізну стрічку в назві нашої виставки — „Наш спадок“. Німецькою „спадок“ — це „Erbe“. Від цього слова походить „герб“. Наш спадок — це наші герби, наші кольори, наші інституції, традиції, пам’ятники, культура».
Відомий історик розповів не лише про досягнуте збереження, але й про те, що втратила українська культурна спадщина під час повномасштабного вторгнення росії та попередні століття. Історія України стала об’єктом грабежу, і в кремлі не можуть змиритися з тим, що сакральні цінності світового значення належать Україні.
Зокрема, це пояснює викрадення мозаїки Дмитра Солунського з Золотоверхого Михайлівського собору, яка нині експонується в москві.

«Фактор Русі став одним із тих серйозних впливів, які сформували нас такими, якими ми є сьогодні. Вони в нашому стягові, в нашому гербі, і ми стоїмо на київських пагорбах. Це єднає нас з Руссю не лише географічно, а й духовно, символічно та культурно», — звернула увагу керівниця Управління наукового та інституційного забезпечення політики національної пам’яті УІНП Вікторія Яременко.
Глибоке історичне коріння українського народу — одна з основ нашої стійкості й міцності сьогодні. Українці повертають і повернуть своє.
«Знищити націю можна лише тоді, коли знищено її коріння. Коріння нашої української нації — це спадок, представлений у цій виставці. Ми дбаємо про нашу історичну пам’ять і оберігаємо матеріальні цінності, які цю пам’ять втілюють. Не дарма тут представлена найвідоміша мозаїка в Україні — Софіївська Оранта. Ми всі гарно знаємо, доки стоїть Оранта — доти стоятиме і Київ», — зазначив на відкритті експозиції заступник генерального директора Національного заповідника Софія Київська В’ячеслав Корнієнко.
Військові підрозділи ЗСУ мають імена історичних особистостей, які боролися за нашу свободу та землю в різні часи. Але це не тільки імена — ЗСУ успадкували відвагу, стійкість і військову науку, що формувалася протягом століть.
Це також знайшло своє відображення в експозиції «Наш спадок».
Виставка триватиме протягом трьох місяців.
Голова УІНП висловив подяку всім партнерам за співпрацю у створенні виставки: Національному заповіднику Софія Київська, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Національному музею історії України.
«Шлях гетьмана: у Києві відкрили виставку до 315-річчя Конституції Пилипа Орлика». Історичний проєкт розкриває дипломатичну місію українського гетьмана в екзилі як державника європейського масштабу на початку XVIII століття.