Назвали ідеальний час для вечері, який впливає на тривалість життя

Правильний час для вечері Фото: pinterest

Час, коли ви вечеряєте, визначає тривалість нічного голодування.

“Якщо ви вечеряєте пізно, ваше тіло отримує сигнал залишатися активним. Це може негативно вплинути на якість сну та ефективність спалювання калорій”, – пояснює Вальтер Лонго, директор Інституту довголіття при Університеті Південної Каліфорнії, в інтерв’ю для British GQ.

Наприклад, якщо ви плануєте лягати спати опівночі, останній прийом їжі варто завершити не пізніше ніж о 21:00.

За словами доцента дієтології Адама Коллінза з Університету Суррея, чим довше триває ніч без їжі, тим ефективніше організм спалює жирові запаси.

Чи слід вечеряти раніше чи пізніше?

Більш корисно вживати основну кількість калорій вранці. Організм краще засвоює їжу в першу половину активного дня.

Довгожителі, як правило, вечеряють легко і рано, намагаючись дотримуватися динаміки не менше 12 годин до сніданку. Це підтверджує старовинна мудрість: “Снідай, як король, обідай, як принц, а вечеряй, як жебрак”.

Проте суворе дотримання цього правила не завжди можливе. “Багато людей не відчувають голоду вранці, що ускладнює вживання великого сніданку”, – зазначає Коллінз.

Зазвичай головний прийом їжі українці споживають ввечері. При дотриманні регулярного режиму харчування та уникненні пізніх перекусів перед телевізором пізня вечеря не обов’язково буде згубною.

Якщо ви займаєтеся спортом, особливо силовими тренуваннями, ситна вечеря, яка містить достатню кількість білків і вуглеводів, може сприяти відновленню ваших м’язів.

Лонго радить завершувати вечерю за три години до сну і дотримуватись 12-годинної перерви між прийомами їжі. Коригувати харчовий графік варто лише у випадках, коли виникають проблеми зі сном чи здоров’ям. Якщо ви почуваєтеся добре і маєте нормальний рівень холестерину та тиску, то ваш теперішній режим добрий. Але в разі виникнення проблем варто спробувати перенести акцент калорій на сніданок і обід, зробивши вечерю легшою.

Щоб перекусити пізно ввечері, не обов’язково обирати чіпси чи печиво. Вживання гострої, жирної або смаженої їжі може призвести до розладів шлунка, а продукти з високим вмістом цукру можуть викликати різкі стрибки рівня глюкози в крові.

Вибираючи пізній перекус, варто зосередитися на двох ключових поживних речовинах: білках і клітковині. Кисломолочний сир – це ідеальний пізній перекус для тих, хто прагне схуднути, згідно з рекомендаціями дієтологів.