Звичайна кішка зазвичай може прожити близько 18-20 років.
Проте дослідження вказують на винятки. Деякі пухнасті друзі можуть дожити до 25 років.
Середня тривалість життя кішок породи “сфінкс” становить всього сім років. Це встановили вчені з Королівського ветеринарного коледжу Сполученого Королівства та Національного університету Чунг з Тайваню, як повідомляє cnn.
Вчені проаналізували дані приблизно восьми тисяч кішок, які зареєстровані у ветеринарних клініках Великої Британії в період з 1 січня 2019 року по 31 березня 2021 року. На основі цієї інформації дослідницька група склала “таблиці смертності” для різних порід котів. Ці таблиці передбачають тривалість життя кішок певних порід та ймовірну дату їхнього відходу.
Згідно з дослідженням, в Великій Британії кішки в середньому живуть до 12 років, причому самки в середньому живуть на півтора року довше, ніж самці. В ході експерименту виявилося, що чистокровні кішки, а також тварини з великою або дуже маленькою вагою живуть значно менше, ніж звичайні кішки.
Вчені також вважають, що коротка тривалість життя кішок породи “сфінкс”, яка з’явилася в Канаді у 1966 році, пов’язана з їхньою схильністю до різноманітних захворювань. Відсутність шерсті зумовлена рецесивним геном. Тому ці кішки можуть бути ідеальними для людей, які страждають на алергію на шерсть, хоча варто зазначити, що вони все ще можуть викликати алергічні реакції через шкірні клітини, тож їх не можна вважати цілком гіпоалергенними.
Дослідники роками намагалися зрозуміти, яким чином кішки можуть виробляти своє характерне тихе муркання. Адже низькочастотні звуки зазвичай виходять від великих тварин з довшими голосовими зв’язками. І, нарешті, вони виявили, звідки береться цей фірмовий звук котів після проведених досліджень.
Ці “муркотливі подушечки” сполучної тканини, які вбудовані у голосові складки, здається, збільшують їхню щільність, що змушує їх вібрувати повільніше та створювати гул, який приносить радість господарям котів.