Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБІП) презентував нові перспективні спеціальності природничої сфери, на які абітурієнти можуть вступити вже цього року.
День відкритих дверей, де будуть представлені всі факультети ВИШу, відбудеться 15 квітня в головному корпусі НУБІП. Всі бажаючі зможуть більше дізнатися про університет і серед усіх спеціальностей можна буде обрати ту, яка підходить абітурієнту найбільше, у тому числі серед нових. Зокрема, на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології НУБІП започатковують нову спеціальність та освітню програму «Технології захисту навколишнього середовища».
Про це під час пресконференції в Київінформі розповіла декан факультету, професор Юлія Коломієць.
«Спеціальність та освітня програма відповідає глобальним викликам у сфері екології і сталого розвитку. Спеціальність орієнтована на фахівців, діяльність яких буде спрямована на покращення стану довкілля завдяки комп’ютерного моніторингу і моделювання систем техногенно безпечних процесів, контролю стану довкілля, очищення води, повітря, ґрунтів, управління відходами і їх переробка, впровадженню екологічно безпечних технологій у промисловості», – підкреслила вона.
Також учасники пресконференції акцентували, що популярність всіх спеціальностей у природничій галузі зростає. Зокрема, мова про спеціальність «Екологія», яка щороку у зв’язку з процесами глобалізації, розвитком технологічних інновацій, набуває більш ширших професійних ознак і відповідно підвищуються професійні вимоги до еколога-фахівця.
Так, Олена Наумовська, завідувачка кафедри екології агросфери та екологічного контролю НУБІП зазначила, що еколог зараз має володіти біологічними, технологічними знаннями, розумітися на фундаментальних науках, володіти інструментами інформаційного, комп’ютерного програмування, вміти прогнозувати процеси з різних компонентах довкілля при різних умовах.
«Наразі можна виокремити ряд напрямів, за якими може працювати і еколог, і інженер з охорони навколишнього середовища: це і еколог на підприємстві, який має вести весь екологічний контроль, екологічний менеджмент і аудит, екологічне страхування, робота екологів в громадських і державних екологічних організаціях. І, звичайно, це науково-дослідні установи… Також останнім часом стає актуальною посада інженера-еколога з охорони атмосферного середовища», — розповіла Олена Наумовська.
Екологія — це доволі широка галузь, однак важливо абітурієнтам знайти свій напрямок роботи і зацікавлення. Про ще одну визначальність цього напрямку розповів керівник центру розвитку кар’єри НУБіП України, доцент Сергій Ковалевський:
“Після завершення війни наша екологія потребуватиме відновлення, тому вже зараз і у цій царині, і у захисті рослин ми маємо багато партнерів та роботодавців. Вони часто стають учасниками кар’єрних хабів і ярмарок вакансій в університеті, щоб мати змогу тісніше поспілкуватися зі студентами та дати їм можливість стажування, працевлаштування і запросити будувати кар’єру із проходженням практики у спеціалізованих лабораторіях», — підкреслив він.

Представників факультету захисту рослин, біотехнологій та екології НУБІП України підтримав присутній на пресконференції еколог Владислав Чугай. Він розповів, що, працюючи спеціалістом відділу реєстрації та розвитку австралійської компанії Нуфарм Україна, він продовжує навчатися на факультеті. Чугай зазначив, що в Україні за останні роки змінюються тенденції пропозицій роботи для еко-спеціалістів, вони стають все більш затребуваними в різних сферах.
«В цілому, якщо взяти по ринку середньої зарплати, яка є по Україні, то направлення екологічних, аграрних напрямків, то рівень зарплати є достатньо високим», — повідомив Владислав Чугай.
Відео-запис пресконференції за посиланням:
https://www.youtube.com/live/TRu8dvBz5o8?si=rXy5_Nti2QTfePTt
Пресцентр Київінформ