Омбудсмен назвав, скільки вдалося повернути українців з полону Росії від початку повномасштабної війни

Скільки українців вдалося повернути з Росії. Фото: скрін відео

Від початку повномасштабної війни з російського полону повернули понад 4 757 українців.

Сьогодні, 6 травня, відбувся вже 64-й обмін військовополоненими. Про це повідомив у Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Багато хто з тих, кого цього разу вдалося повернути, перебували в полоні від початку повномасштабного вторгнення РФ, серед визволених – тяжкохворі та поранені.

За словами Лубінця, обмін відбувся завдяки наполегливій праці українських державних органів, які входять до складу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, та сприянню Об’єднаних Арабських Еміратів.

Уповноважений ВР висловив вдячність усім за зусилля, які вкладаються у процес повернення полонених на Батьківщину.

Сьогодні, як зазначив він, на місці проведення обміну перебували працівники Офісу омбудсмена. Вони контролювали дотримання прав людини відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, зафіксували, у якому емоційному та фізичному стані визволені з полону повертаються в Україну.

Лубінець підкреслив, що визволені з полону українці мають низку прав: соціальні гарантії щодо отримання медичної допомоги та психологічної реабілітації, поновлення документів, отримання одноразової грошової допомоги. У разі будь-яких порушень вони можуть звернутися до Офісу омбудсмена.

“Надалі будемо працювати, щоб повернути всіх наших громадян додому!”, – наголосив уповноважений ВР.

Джерело