У безпритульного кота виявили смертельну вірусну інфекцію. У селі проходитимуть заходи вакцинації тварин. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби Київської області.
На даний момент у Петропавлівській Борщагівці триває епізоотичне розслідування даного випадку. Ветеринари вже почали щеплення тварин проти сказу з використанням антирабічної вакцини відповідно до плану вимушеної вакцинації.
Місцевих жителів закликають з розумінням поставитися до запроваджених заходів безпеки та долучити своїх домашніх улюбленців до вакцинації. Щеплення проводять безкоштовно у Київській обласній державній лікарні ветеринарної медицини, що знаходиться у місті Вишневе, за адресою: вул. Балукова, 28. Контактні номери закладу: (04 463) 6-53-34, (050) 385-78-63.
Нагадуємо, що основними джерелами інфекції є дикі тварини, хворі на сказ, зокрема лисиці та єнотоподібні собаки. Тому варто бути обережними з безпритульними, і особливо дикими тваринами, які можуть самостійно наблизитися.
Передача інфекції може відбуватися не лише через укус, а також при ослиненні. Науково доведено, що у слині тварин вірус може бути заразним навіть ще до появи першої симптоматики. Це означає, що захворіти можна від тварини, яка виглядає здоровою, але є носієм вірусу. При цьому така тварина може бути спокійною і ніжно облизувати свого господаря.
Досить, щоб заражена слина потрапила на кон’юнктиву ока, до носа, на губи чи навіть на ушкоджену шкіру, і цього достатньо, щоб вірус опинився в крові. Вірус сказу вражає центральну нервову систему, викликаючи паралічі, і завжди призводить до смертельного результату.
У разі укусу чи подряпини потрібно негайно промити рану проточною водою з милом, обробити йодом і терміново звернутися до лікаря. Єдиним способом захистити себе та своїх домашніх улюбленців від захворювання є профілактична вакцинація тварин. Щеплення домашнім тваринам слід проводити щорічно.
Раніше зафіксували випадки сказу у домашньої собаки та дикої лисиці в селі Круглик Обухівського району та в селі Литвинівка на Вишгородщині.