Після рестраврації у столичному Будинку вчителя створять міжнародний центр інноваційних освітніх моделей
Будівля Київського міського будинку учителя, пошкоджена під час ворожої ракетної атаки у жовтні 2022 року, увійшла до програми Watch 2025, що реалізується Всесвітнім фондом пам’яток (World Monuments Fund).
Це відкриває можливості для залучення міжнародних ресурсів і реставрації пам’ятки в умовах обмеженого власного ресурсу під час війни. Адже WMF є глобальним лідером у збереженні пам’яток із більш як 700 проєктами у 112 країнах світу, повідомив заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція УДАР) Валентин Мондриївський.
Валентин Мондриївський. Фото: Борис Корпусенко
«Уперше в Україні обʼєкт культурної спадщини потрапив у проєкт Watch 2025, і Будинок учителя став одним із 25 найцінніших історичних і архітектурних обʼєктів світу, які потребують термінового захисту та відновлення, — зауважив Валентин Мондриївський. — Департамент освіти і науки КМДА у співпраці з професійними архітекторами-реставраторами столиці „Project Innovation“, які виступили авторами проєкту реставрації, та представницею WMF в Україні Катериною Гончаровою провели колосальну роботу, щоб донести важливість обʼєкта для світової спільноти».
Програма World Monuments Watch мобілізує дії та залучає ресурси для захисту об’єктів, які є ключовими для історичної пам’яті світового надбання та національної єдності України.
«Реставрація Київського міського будинку учителя стане не лише прикладом збереження історичної спадщини, а й кроком до посилення співпраці у сфері освіти, культури та міжнародної дипломатії», − зазначив Валентин Мондриївський.