“Побили до смерті”: що відомо про смерть угорця в ЗСУ

ЗСУ надали відповідь на звинувачення Угорщини щодо загибелі мобілізованого. ФОТО: Сухопутні війська

Угорщина звинуватила українських військових у нібито побитті до смерті свого громадянина в Закарпатті.

Проте Збройні сили України спростували ці заяви, підкресливши відсутність ознак насильства та дотримання законних процедур. Відповідно до заяви заступника міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяра та Сухопутних військ ЗСУ в Telegram, ця ситуація вимагає роз’яснень.

За словами Мадяра, українські військові нібито затримали угорця, завдали йому тілесних ушкоджень металевим прутом, а потім доставили до призовного центру, де він нібито помер. Мадяр також зазначив, що посла України викликали до Міністерства закордонних справ Угорщини для роз’яснень, і звинуватив Україну у вбивстві угорця, оскільки той не бажав брати участь у бойових діях.

Угорські ЗМІ ідентифікували загиблого як Йосипа Шебештеня.

В свою чергу, ЗСУ підтвердили, що Йосип Йосипович Шебештень був громадянином України, мобілізованим 14 червня після проходження медкомісії. 15 червня він прибув до військової частини для проходження підготовки, але 18 червня самовільно залишив її без зброї.

24 червня Шебештень самостійно звернувся до лікарні у Берегові зі скаргами, характерними для гострої стресової реакції. Його було госпіталізовано до психіатричного закладу. Під час медичного огляду жодних тілесних ушкоджень не виявлено.

Згідно з офіційним висновком лікарів, причиною смерті 6 липня стала тромбоемболія легеневої артерії, без слідів насильства.

“Ми категорично відкидаємо звинувачення у примусовій мобілізації, жорстокому поводженні чи порушенні прав людини з боку представників ТЦК або Збройних сил України”, – підкреслили у Сухопутних військах.

Українська сторінка також наголосила, що відкрита до прозорого розслідування обставин справи та виступає за дотримання принципів невтручання у внутрішні справи інших країн.

Раніше речник Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев повідомив, що, незважаючи на атаки, мобілізаційні заходи не зупиняються. Вживаються заходи для мінімізації ризиків для працівників ТЦК та громадян, які відвідують центри.

“Гіркий досвід атак взято до уваги. Ми працюємо над тим, щоб мінімізувати ризики для людей і продовжувати мобілізаційний процес”, – зазначив Саранцев.