Лісові пожежі, що бушують у Туреччині з кінця червня, досягли околиць четвертого найбільшого міста країни – Бурси.
Внаслідок загрози полум’я було евакуйовано понад 1700 осіб, інформує AP.
Також перекрито трасу, що з’єднує Бурсу зі столицею Анкарою. За словами мера Бурси Мустафи Бозбея, вогонь охопив 3000 гектарів території.
Міністр лісового господарства Ібрагім Юмаклі попередив, що пориви вітру можуть знову активізувати пожежі, які не встигли загасити.
У п’ятницю влада оголосила західні провінції Ізмір та Біледжик зонами стихійного лиха. За даними місцевої адміністрації, з сіл на північному сході регіону евакуювали 1765 осіб.
Окрім того, рятувальники евакуювали тисячі тварин, включаючи худобу та домашніх улюбленців, які залишились в зонах, охоплених вогнем.
Крім Туреччини, з масштабними пожежами також стикаються Греція, Болгарія та Чорногорія. Стихія посилюється через надзвичайно високі температури, посушливу погоду та сильний вітер.
У п’ятницю, 26 липня, в Туреччині зафіксували найвищу температуру в історії континентальної Європи – +50,5 °C. Рекордні показники були зафіксовані в районі Сілопі, що в провінції Ширнак.
Цього року аномальна спека охопила 31 провінцію Туреччини, де температура перевищує сезонні норми на 6–12 °C. Найвищі температури були зафіксовані на південному сході країни в регіонах Мардін, Сіірт, Шанлиурфа, Батман і Газіантеп.