У Музеї сучасного мистецтва України триває унікальна виставка «Простір уяви», що вперше за 20-річну історію установи представляє масштабну експозицію графічного мистецтва.
Відвідувачі мають можливість побачити майже сто робіт, що раніше не експонувалися, відкриваючи для себе різноманіття авторських технік, стилів та мистецьких шкіл. Серед представлених технік — офорт, ксилографія, ліногравюра, акварель, пастель та змішані техніки.
«Графіка — це особливий вимір мистецтва, де лінія, штрих, тон і фактура перетворюються на мову думок, відчуттів та уяви. Кожен твір — це особистий світ художника, його спостереження, інтерпретації та метафори», — зазначають куратори проєкту.
Особливу цінність виставки становить поєднання творів видатних класиків українського мистецтва з роботами сучасних митців, які формують нову історію графіки.
Окрасою вистави є твори таких видатних корифеїв українського мистецтва, як: Іван Їжакевич, Федір Кричевський, Михайло Дерегус, а також роботи відомих художників-шістдесятників.
Експозиція також знайомить глядачів із сучасними майстрами графіки, серед яких Олександр Аксінін, Георгій Якутович, Роман Романишин, Ігор Яхін та багато інших. Їхні роботи демонструють багатогранність графічного мистецтва, його здатність до експериментів, глибокої концептуальності та естетичної витонченості.
«Ідея цієї виставки виникла давно. Ми з командою музею ретельно працювали над її реалізацією, і коли стало зрозуміло, що час настав, зібрали найкраще з фондової колекції. Понад 80% творів раніше не експонувалися, що робить цю виставку унікальною», — вважає засновник музею та колекціонер Сергій Цюпко.
Виставка створює цілісне уявлення про графіку як жанр, що поєднує інтелектуальність, емоційність і технічну майстерність. Вона не лише демонструє твори, а й розкриває світогляд кожного автора, формуючи багатоголосий простір інтерпретацій та відчуттів.
«Експозиція акцентує на діалозі поколінь, де класичні майстри української графіки XX століття зустрічаються з сучасними художниками, які продовжують розвивати цей жанр, додаючи нові сенси та технічні засоби. Тож, відвідувачі музею мають чудову нагоду побачити еволюцію українського графічного мистецтва, простежити, як змінювалися стилі, як митці експериментували з формою та змістом, і як графіка залишається актуальною у сучасному мистецькому просторі», — розповідають у музеї.
Цей проєкт є свідченням багатогранності української графіки, її здатності передавати емоції, ідеї та історію через лінію, штрих і тон.
Нагадаємо, що Музей сучасного мистецтва України — перший приватний музей сучасного мистецтва в Україні. Його колекція налічує понад 6000 творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, що представляють мистецькі школи та напрями всіх регіонів України від 1930-х років XX століття до сьогодення.
Заклад був заснований за ініціативи бізнесмена та мецената Сергія Цюпка, який почав збирати свою колекцію ще 20 років тому. Спочатку музей розташовувався на Подолі, на вул. Братській, 14, змінивши згодом декілька локацій.
Наразі він знаходиться на Печерську.
Музей має чотири виставкові простори для постійних та тимчасових експозицій. У його колекції зберігаються твори понад 700 авторів, серед яких представники різних мистецьких шкіл України.
Виставка «Простір уяви»
Коли: до 25 травня, вівторок-неділя: 11:00 — 19:00, понеділок-вихідний.
Де: вул. Євгена Коновальця, 44-а, станція метро «Печерська»
Вхід вільний
До теми: Графіка як мова Всесвіту: столична галерея демонструє філософські твори Олега Денисенка.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»