Путін прагне захопити всю Україну: готується до повномасштабного наступу – ISW

Кремль має намір захопити та контролювати схід і північ України – The Telegraph. ФОТО: РосЗМІ

30 червня в Росії зробили заяву про нібито повний контроль над Луганською областю.

У разі підтвердження цієї інформації, Луганщина стане першим українським регіоном, який повністю опиниться під окупацією з моменту анексії Криму у 2014 році. Однак, амбіції Кремля охоплюють території значно далі за Луганську та три інші області, які Росія анексувала у вересні 2022 року, зазначає The Telegraph.

Російські державні медіа повідомляють про захоплення першого села у Дніпропетровській області. Водночас, десятки тисяч російських військових зосереджуються біля Сумської та Харківської областей, що свідчить про масштабні військові приготування.

Видання підкреслює, що рішення Москви анексувати Луганську, Донецьку, Херсонську та Запорізьку області у 2022 році було частково викликано коригуванням планів після невдачі захоплення Києва. Сфокусувавшись на Сході України, Кремль сподівався на більш реалістичний шанс досягти перемоги. Проте, для оголошення про повний контроль над Луганщиною знадобилося майже три роки, незважаючи на те, що значна частина регіону була зайнята ще на початку конфлікту.

Наразі стає очевидно, що Росія відновлює масштабну наступальну кампанію: окупанти поновлюють атаки в Харківській та Сумській областях, що свідчить про нове загострення ситуації.

Аналітик Інституту вивчення війни Анжеліка Еванс зазначає, що оновлення амбіцій Путіна стало очевидним після його візиту до Курської області в травні, де він наказав створити буферну зону вздовж українського кордону.

“Це був обережний крок – спочатку мова йшла про 30 кілометрів для захисту росіян, а потім чому б не захопити і великі міста поруч? Путін вважає ці території історично частиною Росії”, – зазначає Еванс, вказуючи на поступове досягнення мети повного захоплення України.

Журналісти також вказують на те, що зміна стратегії Кремля може пояснити зростання кількості ракетних атак на цивільну інфраструктуру в Україні. За словами Еванс, прагнення завдати такі удари існує завжди.

“Багато з цих атак націлені на підірвання морального духу українців, а в населених пунктах поряд з фронтом – змусити людей виїжджати, щоб окупантам було легше заволодіти територіями в майбутньому. Це довгострокові цілі”, – підкреслює аналітикиня ISW.

Аналітики ISW не виключають, що Росія може готуватися до нового конфлікту.

Дослідження ISW підтверджує, що Росія готується до потенційного конфлікту з НАТО та створює умови для виправдання своєї агресії проти колишніх радянських республік, які не є членами НАТО.

“РФ готує свої збройні сили та суспільство до можливого майбутнього конфлікту з НАТО після завершення війни в Україні, зокрема шляхом проведення військових реформ; інтеграції ветеранів в усі рівні російських органів влади та створення риторичних умов для виправдання агресії проти НАТО. Кремль використовує ту ж риторику, яку висловлював щодо України перед початком повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, щоб погрожувати країнам НАТО”, – йдеться в звіті.