Путін скористається паузою у військовій допомозі від США – аналітики ISW

Призупинення допомоги США посилює позиції Росії на фронті – аналітики ISW. ФОТО: Pixabay

Вирішення Сполучених Штатів призупинити постачання боєприпасів Україні, ймовірно, змусить Збройні сили значно економити свої ресурси.

Цей крок істотно послабить спроможність країни протистояти великомасштабним повітряним атакам з боку Росії. З цим узгоджується новий звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики акцентують, що рішення Вашингтона суперечить заявленим намірам президента Дональда Трампа щодо зменшення жертв серед цивільних осіб в Україні.

“Призупинення військової допомоги США, ймовірно, буде сприяти просуванню російських сил на фронті, подібно до попередніх затримок. Це також збільшить віру Володимира Путіна, що Росія може виграти війну на виснаження, поступово витискаючи українські сили і очікуючи на скорочення підтримки з боку Заходу”, – зазначено в матеріалі ISW.

Також у звіті підкреслюється, що Кремль використовує перерву у військових поставках для інформаційної кампанії проти європейських оборонних ініціатив, просуваючи наратив, що Європа повинна нести основний тягар підтримки Україні, що відповідає політиці Трампа.

Аналітики також звертають увагу на загрози для української ППО. Відповідно до оцінок ISW, без регулярних поставок оборонних засобів зі США Україна опиниться в меншій готовності протистояти масованим ракетним ударам і атакам дронів-камікадзе, від яких останніми місяцями загинуло чимало цивільних осіб.

“Це знову ж таки суперечить позиції президента Трампа, який стверджує, що прагне зупинити страждання цивільного населення. У реальності ж припинення допомоги лише призводить до збільшення жертв”, – підсумовують експерти ISW.

Державний департамент США не має прямого впливу на ухвалення рішень стосовно постачання військової допомоги Україні.

Речниця відомства Теммі Брюс порадила звертатися за роз’ясненнями до Міністерства оборони США, яке безпосередньо відповідає за військову допомогу.

“Наше головне завдання – дипломатія. Ми не ухвалюємо рішень, пов’язаних з передачею або розподілом озброєння”, – підкреслила Брюс, коментуючи роль Держдепу у процесі призупинення військової підтримки України.