Громадська підтримка російської влади різко знизилася на фоні нової хвилі підвищення тарифів, технічних несправностей у мережі інтернет та зменшення надій на досягнення угод зі США щодо української кризи.
Такі висновки опублікувала The Moscow Times 11 липня.
Рейтинг підтримки президента РФ Володимира Путіна з 29 червня по 6 липня знизився на 4 пункти – з 83% до 79%. Це є найбільше тижневе падіння з осені 2022 року, коли внаслідок мобілізації рівень підтримки знизився на 5 пунктів. Довіра до Путіна також опустилася до 78%, втративши аналогічні 4 пункти за тиждень.
У контексті зростаючого суспільного невдоволення, значно погіршилася й оцінка роботи уряду. Його рейтинг впав з 57% до 52%, що стало найнижчим показником за 2024 рік. Негативна оцінка діяльності прем’єра Михайла Мішустіна досягла 13%, досягнувши найвищого рівня з грудня.
Аналітики пов’язують зменшення популярності влади із новим циклом побутових проблем, такими як затримки авіарейсів, збої в інтернет-мережі та труднощі з оплатою картками, а також рекордне за десятиліття зростання тарифів на комунальні послуги.
В середньому по країні з 1 липня тарифи зросли на 13,4%. У деяких regіонах ситуація навіть гірша. У Москві зафіксовано підвищення на 15%, в Московській області – на 18,3%, у Кузбасі – на 19,8%, в Архангельській області – на 20%, а в Пермському краї – на 21%. Абсолютний рекорд зареєстровано в Іжевську – одразу +38%.
На думку Владислава Іноземцева з Європейського центру аналізу та стратегій, громадяни починають усвідомлювати, що фінансовий тягар війни перекладається на плечі населення. “Підвищення тарифів набагато перевищує рівень інфляції. Люди усвідомлюють, що влада просто вичавлює з них усе можливе. Війна вже безпосередньо впливає на їхнє щоденне життя, і тепер її наслідки неможливо приховати під приводом зовнішніх причин”, – зауважив експерт.
Політолог Аббас Галлямов також підкреслює, що стрімке підвищення цін росіяни сприймають як свідчення того, що економіка не справляється з витратами на військові дії.
Російський лідер Володимир Путін заявив, що Москва не вимагає повної капітуляції України.
Цю інформацію він озвучив під час виступу на пленарному засіданні Петербурзького міжнародного економічного форуму.