15 липня, у вівторок, Верховна Рада ухвалила рішення про тимчасове припинення дії Оттавської конвенції, яка забороняє застосування та виробництво протипіхотних мін для нашої країни.
Рішення отримало підтримку 305 депутатів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
Цей крок є продовженням указу президента Володимира Зеленського, виданого 29 червня, який запровадив рішення РНБО про вихід з конвенції. У Міністерстві закордонних справ вказали, що з часу ратифікації у 2005 році Україна добросовісно дотримувалась її норм. Проте, у зв’язку з активним використанням мін Росією, яка не є учасницею конвенції, Україна потрапила в ситуацію, що обмежує її право на самооборону, гарантоване Статутом ООН.
Оттавська конвенція, яку було прийнято у 1999 році, передбачає повну заборону використання, виробництва та зберігання протипіхотних мін, а також зобов’язує країни-учасниці до проведення розмінування.
Раніше про вихід з цієї угоди оголосили Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія.
Вихід з Оттавської конвенції, що забороняє використання та виготовлення протипіхотних мін, є необхідним кроком для забезпечення захисту держави в умовах повномасштабної війни.
Відзначимо, що Україна ратифікувала цю конвенцію у 2005 році і з того часу невпинно дотримувалась її вимог. Натомість Російська Федерація не є державою-учасницею цієї міжнародної угоди і активно застосовує заборонену зброю з 2014 року.