Раннє виявлення онкологічних захворювань — ключ до успішного лікування. На цьому акцентувала увагу директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург у Всесвітній день боротьби з раком, що відзначається 4 лютого. Про це написали в КМДА.
«За даними Київського міського онкоцентру, близько 15% пацієнтів звертаються до лікаря із запізненням. Водночас щодня у столиці приблизно 30 осіб дізнаються про свій діагноз. З 1990 року рівень захворюваності на рак у Києві зріс на 38% і щорічно збільшується на 3,5%. Це серйозний виклик для суспільства, і найкращий спосіб протидіяти — своєчасна діагностика та профілактичні огляди», — наголосила Валентина Гінзбург.
Серед найпоширеніших онкологічних хвороб у Києві — рак шкіри, рак молочної залози та рак простати. Очільниця Департаменту звернула увагу на те, що діагностика певних форм раку, зокрема шкіри чи шийки матки, не потребує складного та дорогого обладнання. Це так звані візуальні форми, які лікар може визначити швидко та точно.
Ба більше, людина сама може помітити тривожні симптоми: зміна розміру чи кольору родимки може свідчити про проблему зі шкірою, а ущільнення у молочній залозі чи почервоніння — про ймовірні патології, що потребують негайної консультації фахівця.
У Києві створені всі умови для раннього виявлення та лікування онкозахворювань. Обстеження доступні не лише у спеціалізованих медзакладах, а й у районних консультативно-діагностичних центрах. Для киян та внутрішньо переміщених осіб діють скринінгові програми, спрямовані на виявлення найпоширеніших видів раку — простати, молочної залози, шийки матки, колоректального раку та інших.
«Головне — відповідально ставитися до свого здоров’я та регулярно проходити профілактичні огляди. Зокрема, варто раз на рік відвідувати дерматолога, особливо тим, хто має багато родимок або пігментних плям чи часто перебуває на сонці. Жінкам необхідно проходити обстеження у гінеколога, включно з цитологічним аналізом та мамографією або УЗД залежно від віку. А чоловікам після 45 років — візит до уролога», — зазначила Валентина Гінзбург.
Вона наголосила, що визначити ризики та направити на необхідні обстеження може сімейний лікар, тому важливо записатися до нього вже зараз, щоб спланувати профілактичні заходи.
До теми — У Києві щороку діагностують близько 500 нових випадків захворювання на рак шийки матки: як жінкам вберегтися
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»