Російський гурт, який підтримує війну, очолив український чарт Apple Music

Фінансують війну і не тільки: трек новоствореного російського гурту очолив український чарт Apple Music Фото: instagram/ayyola

Попри щоденні ракетні атаки, загибель мирних жителів та руйнування українських міст, частина громадян досі підтримує російську культуру.

Перше місце в українському чарті Apple Music посіла пісня Homay російського гурту Ay Yola, який відкрито підтримує війну проти України та допомагає армії країни-агресора.

Така популярність ворога на українських платформах – тривожний дзвіночок для всього суспільства.

Реліз композиції відбувся 14 березня. не минуло і місяця, як за такий короткий термін витіснив із лідируючих позицій вітчизняних артистів. Ця пісня встигла завіруситися і на просторах соцмереж.

Гурт Ay Yola заснували на початку 2025 року. Колектив складається із трьох учасників, які є вихідцями з Башкортостану. У своїй композиції Homay вони заспівали про популярного персонажа башкирського епосу – чарівного птаха, який має змогу перетворюватися на дівчину.

Стрімке зростання популярності Ay Yola на стримінгових платформах та у соціальних мережах зробило колектив значно затребуванішим у Росії. Гурт почали запрошувати виступити на корпоративах у країні-агресорі.

За даними російських ЗМІ, за появу на заході артисти беруть 700 тисяч рублів (майже 345 тисяч грн), а музичне шоу триває не більше, ніж пів години, оскільки вони мають лише кілька треків. Окрім того, на збільшення заробітків Ay Yola впливає і провідна позиція у чарті українського Apple Music, адже прослуховування треків на стримінгових сервісах монетизується.

Така тенденція безпосередньо вплине і на допомогу колективу російській армії. Варто зазначити, що учасники гурту доволі часто збирають кошти на допомогу військовим РФ. Брат фронтмена Ay Yola доєднався до “СВО” та пішов воювати проти України.

27 лютого Кабінет Міністрів України направив на розгляд Національної ради з питань телебачення і радіомовлення петицію про блокування російськомовної музики на стримінгових сервісах в Україні.

Документ, що набрав понад 28 тис. підписів усього за три дні, ініціював активіст Олександр Леоненко.

За його словами, саме Нацрада має повноваження вести переговори з міжнародними платформами, такими як Spotify, Apple Music та YouTube Music, і укласти з ними відповідні домовленості щодо обмеження доступу до російського музичного контенту.

Джерело