Росія першою у світі визнала режим Талібану

Фото: pixabay.com

Російська Федерація стала першою державою, яка офіційно визнала уряд Талібану після його приходу до влади в Афганістані у 2021 році.

У четвер російське Міністерство закордонних справ повідомило, що офіційно прийняло вірчі грамоти від нового посла Афганістану, за інформацією Reuters.

“Росія стала першою країною світу, яка фактично визнала уряд Талібану після його приходу до влади в серпні 2021 року. У заяві російського зовнішньополітичного відомства зазначається, що Москва бачить добрі перспективи для поглиблення двосторонніх зв’язків і продовжить підтримувати Афганістан у боротьбі з тероризмом, наркозлочинністю та забезпеченням безпеки”, – йдеться в повідомленні.

Окремо підкреслено потенціал для економічної співпраці в секторах енергетики, транспорту, сільського господарства та інфраструктури.

“Вважаємо, що офіційне визнання уряду Ісламського Емірату Афганістану стане поштовхом для розвитку продуктивної двосторонньої співпраці між нашими країнами в різних сферах”, – наводиться в заяві МЗС Росії.

Володимир Путін у 2024 році назвав Талібан “союзником у боротьбі з тероризмом”.

“Ми дуже цінуємо цей сміливий крок з боку Росії, і, з Божою волею, він стане прикладом для інших”, – зазначив міністр закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі.

Китай, Об’єднані Арабські Емірати, Узбекистан і Пакистан вже призначили своїх послів у Кабулі, що сприймається як крок до визнання.

“Цей крок, напевно, буде пильно відстежуватися Вашингтоном, який заморозив мільярди доларів активів центрального банку Афганістану та запровадив санкції проти деяких високопосадовців Талібану, фактично відрізавши банківський сектор країни від світової фінансової інфраструктури”, – зазначає видання.

На даний момент жодна інша країна не визнала уряд Талібану, який прийшов до влади після хаотичного виведення військ США.

Західні дипломати наголошують, що шлях Талібану до ширшого міжнародного визнання залишатиметься зачиненим, поки режим не змінить свою політику щодо прав жінок, зокрема заборони на навчання дівчат та обмежень їхнього пересування без супроводу чоловіка.