На північному заході Німеччини археологи натрапили на сліди великого поселення римської доби.
Це місце розташоване поблизу річки Ліппе, недалеко від колишнього римського табору в Анрепені, яким користувалися легіонери на початку I століття нашої ери, повідомляє Heritage Daily.
Дослідження проводить Регіональна асоціація Вестфалія-Ліппе. Археологи знайшли залишки кількох фермерських садиб на території, яка в давнину належала до Великої Німеччини. Саме цю область Рим залишив після поразки у Тевтобурзькому лісі в 9 році н. е.
Науковці виявили три окремі садибні комплекси. Вони розташовані за 144 км від лінії Limes Germanicus. Це свідчить про те, що поселення було більш масштабним і впорядкованим, ніж вважалося раніше.
Одна з садиб розташована на сході. У центрі – житлова будівля з великим подвір’ям довкола. Археологи змогли реконструювати її план за слідами від дерев’яних стовпів. Ці сліди залишились у вигляді змін кольору ґрунту.
Іншу садибу, що на південному заході, все ще досліджують. Там виявили піч зі слідами кольорових металів. Це може свідчити про ювелірне виробництво.
На місці також знайшли кераміку і монети. Вони допоможуть точніше визначити періоди заселення території.
“Це може прояснити наше питання про те, чи існували вони одночасно, чи представляють одне поселення, яке з часом змінювало своє місце розташування”, – пояснив доктор Свен Шпіонг з Археологічного центру LWL у Білефельді.
Він додав, що дерев’яні будівлі в ті часи часто доводилося переносити через природне руйнування конструкцій.
Однією з найцікавіших знахідок стала камея із зображенням Меркурія – римського бога торгівлі та комунікації. Її виявили у підземному приміщенні поблизу двох садиб.
Крім того, знайдено ніж у чудовому стані. Його оздоблено латунними смужками.
Це відкриття підтверджує, що вплив Риму в регіоні залишався відчутним навіть за межами офіційних кордонів імперії. Контакт між римлянами та місцевими жителями, схоже, тривав довше і був глибшим, ніж вважалося раніше.
Археолог-аматорВольфганг Херктвиявив скарб кельтських монету землі Бранденбург на північному сході Німеччини.
41 золоту монету створили понад 2 тис. років тому. Це перший відомий кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.