Більшість сенаторів у США висловили підтримку законопроєкту, який передбачає запровадження жорстких санкцій проти Росії та країн, що купують її нафту й газ, у разі, якщо Володимир Путін не погодиться на серйозні переговори щодо завершення війни проти України.
Про це повідомляє Bloomberg.
Один із близьких союзників Дональда Трампа, сенатор Ліндсі Грем, заявив, що ініціативу підтримують 72 сенатори. За його словами, основна мета законопроєкту – надати додаткові важелі впливу президентові.
Того ж дня, 30 квітня, коли США та Україна підписали угоду щодо доступу до українських природних ресурсів, Грем наголосив, що ці санкції є своєрідним “пістолетом біля скроні Путіна”. У документі передбачено, зокрема, 500% мито на імпорт з країн, які купують російські енергоносії, включно з нафтою, газом та ураном. Також планується заборона на придбання російського суверенного боргу американськими громадянами.
Bloomberg зазначає, що підписана між США і Україною угода частково заспокоїла українських посадовців, які побоювалися, що Трамп у разі повернення до влади може відмовитися підтримувати мирні переговори.
Грем підкреслив, що підтримує завершення війни дипломатичним шляхом, і вважає Трампа найкращим кандидатом для досягнення цієї мети. На його думку, російському президенту не варто недооцінювати Трампа, адже нові санкції можуть стати потужним інструментом у руках американського лідера.
Сенатор також заявив, що має достатньо підтримки й у Палаті представників, щоб внести законопроєкт на розгляд нижньої палати Конгресу. Зрештою, за його словами, Путін опиниться перед вибором: погодитися на перемовини з Трампом або зіткнутися з руйнівними наслідками для російської економіки.
Підписавши угоду про природні ресурси, Україна повернула прихильність президента США Дональда Трампа.
Угода підтверджує відданість Сполучених Штатів Америки безпеці, відновленню та реконструкції України.