Шедеври опери, прем’єра балету та гала-концерти: Національна опера завершує сезон

У липні Національна опера України пропонує глядачам відомі опери та балети за участі найкращих артистів сцени, а кульмінацією місяця стануть захоплюючі Гала-концерти. Незважаючи на те, що вистави проходять виключно в денний час (додаткові деталі – в афіші та на сайті театру), а кількість місць залишається обмеженою, театр відкриває свої двері для всіх відвідувачів.

Місяць липень розпочнеться балетом Людвіга Мінкуса «Баядерка», який вважається одним із найяскравіших витворів балетної класики ХІХ століття.
Прем’єра відбудеться 3 липня (четвер) о 17:00 і матиме особливе значення, оскільки саме «Баядерка» започаткувала нову еру в українському балетному мистецтві — 2 жовтня 1926 року нею стартував шлях київського балету.

У головних ролях: Наталія Мацак (Нікія), Сергій Кривоконь (Солор), Катерина Дегтярьова (Гамзаті), Сергій Литвиненко (Великий брамін) та Клеман Гійом (Божок). Диригентом вистави буде Олексій Баклан.

Ольга Фомічова та Дмитро Іванченко у виставі «Травіата». Фото: Національна опера України

4 липня (п’ятниця) о 17:00 — опера Джузеппе Верді «Травіата» у постановці Анатолія Солов’яненка.

Прем’єра відбулася в жовтні 2022 року. Сучасні сукні, мініспідниці, ф’южн інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері…

Авангардна постановка цього класичного шедевра передає основний меседж — мистецтво не має часових обмежень.

У головних ролях: Ольга Фомічова (Віолетта Валері), Дмитро Іванченко (Альфред Жермон), Петро Приймак (Жорж Жермон), Анжеліна Швачка (Флора Бервуа) та інші. Диригент — Микола Дядюра.

Сцена з вистави «Жізель». Фото: Національна опера України

5 липня (субота) о 15:00 — романтичний балет Адольфа Адана «Жізель». Сюжет твору розповідає про графа Альберта, який закохується в просту селянську дівчину Жізель. Однак, виявляється, що він вже заручений з багатою аристократкою Батильдою, тому змушений грати роль селянина. Дівчина також переживає почуття до лісника Ганса, який розкриває їй правду про графа. Коли Жізель дізнається про зраду, вона втрачає розум і гине. Альберт не може її забути і таємно відвідує цвинтар, де його чекає остання зустріч з духом коханої, яка рятує його від смерті. Нещодавно балетмейстер театру Віктор Яременко переосмислив сценографію та сюжет цього безсмертного класичного твору, створивши нову версію вистави. Прем’єра відбулася з великим успіхом 2 роки тому в Японії, а тепер вистава збирає аншлаги в Києві. У ролях: Катерина Миклуха (Жізель), Даниїл Пащук (Альберт), Олексадр Габелко (Ганс), Аліна Дулєсова (Батільда), Анастасія Шевченко (Мірта) та інші.

6 липня (неділя) о 15:00 — неймовірна опера Жоржа Бізе «Кармен». Історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта Хозе втілять Ірина Петрова та Дмитро Кузьмін. Також у ролях: Тетяна Ганіна (Мікаела), В’ячеслав Базир (Ескамільо), Богдан Тарас (Капітан Цуніга) та інші. Диригентка — Алла Кульбаба.

Ілона Кравченко та Микита Сухоруков у виставі «Норовлива донька». Фото: Національна опера України

10 липня (четвер) о 17:00 — 3-й ПРЕМ’ЄРНИЙ показ балету «La Fille mal gardée» (Норовлива донька) на музику Луї-Жозефа Фердинана Герольда в хореографії сера Фредеріка Аштона.

Музичне аранжування Джона Ланчбері, художнє оформлення сера Оскара Ланкастера. Балетмейстер-постановник — Жан Крістоф Лесаж, диригент-постановник — Віктор Олійник.

«La Fille mal gardée» (Норовлива донька) — шедевр балетної класики у хореографії Фредеріка Аштона, створений 1960 року для Королівського балету, Ковент-Гарден у Лондоні на музику Фердінанда Герольда в оркестровці Джона Ланчбері. Це одна з найтепліших і найдотепніших історій у класичному балеті, сповнена гумору, ніжності та енергії сільського життя. Сьогодні ця версія є частиною репертуару провідних театрів світу — Королівського балету в Лондоні, Паризької опери, Австралійського балету, American Ballet Theatre, San Francisco Ballet, Національного балету Канади, Голландського національного балету та ін.

18 лютого 2024 року в театрі The London Palladium Іван Путров організував благодійний балетний вечір «Dance for Ukraine» за участі найкращих артистів Королівського балету Великої Британії, світових зірок балету та провідних солістів Національної опери України.

Сцена з балету «Норовлива донька». Фото: Національна опера України

Мета цієї події полягала в підтримці танцюристів в Україні та наданні можливості подарувати балет «La Fille mal gardée» (Норовлива донька) Національній опері України, як акт підтримки та культурної солідарності Британії з Україною.

Завдяки підтримці Івана Путрова та фонду Inspiration in Motion (фінансування та організація), а також сприянню Жана-П’єра Гаскета (правовласник хореографії), The Frederick Ashton Foundation, Михайла Баришникова та інших друзів України, ця постановка увійде до репертуару балетної трупи Національної опери України на багато років. Це визначна культурна подія, яка поєднує класичну спадщину, благодійність та міжнародну підтримку українського мистецтва.

У виконавському складі цього разу заявлені: Ілона Кравченко (Ліза), Микита Сухоруков (Колас), Олександр Габелко (Вдова Сімона), Клеман Гійом (Алан) та інші. Диригент — Віктор Олійник.

Наталія Ніколаїшин у виставі «Запорожець за Дунаєм». Фото: Національна опера України

11 липня (п’ятниця) о 17:00 — безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» в музичній редакції Мирослава Скорика, сценічна редакція Анатолія Солов’яненка.

У головних ролях: Богдан Тарас (Іван Карась), Наталія Ніколаїшин (Одарка), Тетяна Ганіна (Оксана), Дмитро Іванченко (Андрій), Олександр Киреєв (Султан) та інші.

12 липня (субота) о 15:00 — комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який протягом багатьох років залишається беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

У головних ролях: романтична парочка Тетяна Льзова (Сюзанна) та Ярослав Ткачук (Фігаро), Олександр Габелко (Граф Альмавіва), Маргарита Альнах (Графиня), Євген Логвиненко (Марцеліна) та інші. Диригент — Сергій Голубничий.

Оксана Крамарева в опері «Флорія Тоска». Фото: Національна опера України

13 липня (неділя) о 17:00 опера «Флорія Тоска» Джакомо Пуччіні, яка вважається однією з найпопулярніших вистав у світі. У титульній партії цьогоріч заявлена Оксана Крамарєва. Також у головних ролях: Олег Злакоман (Каварадоссі), Олександр Мельничук (Скарпіа), Олександр Бойко (Ризничий) та інші. Диригент — Микола Дядюра.

17 липня (четвер) о 17:00 — балет Хермана Левенсхольда «Сильфіда», який вважається одним з кращих романтичних балетів. Цей твір започаткував великий перелік творів, які утворили цілу епоху в хореографічному мистецтві. Свого часу його назвали «ескізом, що використали для чарівної композиції «Жізелі».

У ролях: Юлія Кулик (Сильфіда), Олександр Скулкін (Джеймс), Андрій Карєв (Гюрн), Руслан Авраменко (Медж, чаклунка) та інші.

Сцена з вистави «Наталка Полтавка». Фото: Національна опера України

18 липня (п’ятниця) о 17:00 — перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка — сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання у музичній редакції Мирослава Скорика та сценічній редакції Анатолія Солов’яненка.

Сюжет розповідає про дівчину Наталку, яка скучає за своїм коханим Петром, що поїхав на заробітки за кордон і його повернення невідоме. Під тиском матері вона змушена погодитися на заручини з місцевим багатієм паном Возним… Проте навіть у класичних творах час вносить свої корегування — так у виставу впроваджено відомий мем про паляницю…

У ролях: Анастасія Поважна (Наталка Полтавка), Сергій Скочеляс (Петро), Наталя Кисла (Горпина Терпелиха), Руслан Танський (Виборний Макогоненко), Сергій Пащук (Возний Тетерваковський), Олександр Бойко (Микола). Диригент — Богдан Пліш.

19 липня (субота) та 20 липня (неділя) о 15:00 — Гала-концерт з нагоди завершення 157-го театрального сезону за участі провідних солістів опери та балету, хору та оркестру Національної опери України.

Важливо!

У разі повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Квитки на вистави надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) та їх можна придбати онлайн або в касах театру.

Відкриття 158-го театрального сезону Національної опери України заплановано на 14 серпня 2025 року — після літньої перерви театр знову відкриє свої двері для глядачів, продовжуючи традиції великої сцени.

До теми: Цей балет вирізняється почуттям гумору, — Раду Поклітару про київську прем’єру вистави на музику Йоганна Штрауса.