Що станеться з організмом, якщо лягати спати голодним

Сон натщесерце не рекомендується тим, хто прагне набрати м’язову масу. Фото: pinterest

Нічний голод впливає на організм набагато сильніше, ніж можна уявити.

Він здатен змінювати рівень цукру в крові, уповільнювати метаболізм та негативно впливати на функції мозку.

Розглянемо, що трапиться з тілом, якщо ви заснете голодним.

Чи коректно лягати спати голодним

Заснути натщесерце — це нормально. Існує безліч причин, чому людина може пропустити вечерю:

  • дотримання правильного графіка харчування — важливо, як часто людина їсть; якщо протягом дня було три повноцінні прийоми їжі з перекусами, вечеря може бути непотрібною;
  • зниження кількості калорій, спожитих протягом дня — дотримуючись режиму харчування, ви навряд чи відчуєте голод ввечері, але важливо знати, чому ви відмовляєтеся від їжі пізно ввечері;
  • дотримання інтервального голодування — якщо ви практикуєте цю дієту, часто пропускаєте сніданок, обід або вечерю, що не погіршує якість сну.

Коли варто їсти перед сном

Тут важливо зазначити, що все індивідуально. Існують ситуації, коли розлади харчової поведінки можуть вплинути на якість сну. Деякі фактори, як недостатній сон, можуть призвести до проблем з травленням.

  • життя у стресі чи брак сну — якщо ви не висипаєтеся, організм почне виробляти більше гормону голоду (греліну), підвищуючи апетит перед сном;
  • недоїдання — нестача поживних речовин та жорсткі дієти можуть викликати проблеми зі сном, тому іноді обов’язково потрібно перекусити ввечері.

Якщо ви спостерігаєте, що нічний голод негативно впливає на якість вашого життя, доцільно звернутися до сомнолога або дієтолога.

Сон на голодний шлунок: чи є ризики?

Деякі люди уникають вечірніх перекусів, побоюючись, що це негативно вплине на їхню вагу. Проте дискомфорт від голоду може призвести до підвищеної тривожності мозку, ускладнюючи відпочинок. Вранці така людина може відчувати себе втомленою та млявою.

Недостатній сон заважає релаксації тих ділянок мозку, які контролюють апетит. Це може підвищити бажання з’їсти калорійну їжу. Дослідження 2013 року показали, що брак сну стимулює апетит і веде до набору ваги. Краще впродовж дня вживати низькокалорійні закуски, а не заповнювати голод важкою їжею під кінець дня.

Сон натщесерце не рекомендується також тим, хто прагне наростити м’язову масу. Тривала нестача поживних речовин може призвести до розщеплення м’язів. Дослідження показали, що вживання білкової їжі перед сном може допомогти набрати масу, особливо у поєднанні з фізичними навантаженнями.

Кому слід уникати вечірніх перекусів

Дослідження, проведене в Японії в період з 2009 до 2014 року, виявило зв’язок між метаболічним синдромом (дисліпідіємією) та нічним харчуванням. Тобто, вживання їжі перед сном може підвищити ризик розвитку діабету та негативно вплинути на рівень холестерину.

Інше дослідження встановило прямий зв’язок між ожирінням і пізніми прийомами їжі. Це пов’язано не лише з тим, що людина їсть вночі, та й з калорійністю страв і пропусканням сніданку.

Регулярний режим приймання їжі може позитивно вплинути на процес схуднення. Якщо серйозно підійти до часу приймання їжі, ви зможете контролювати апетит протягом дня.

Згідно з дослідженнями Університету Мурсії (Іспанія), оптимальний час для сніданку — між 7:00 і 7:11 ранку, а обідати варто в проміжку з 12:30 до 13:00.