Кожна жінка з радістю сприймає квіти як подарунок, навіть якщо приводу для цього немає.
Проте, щоб уникнути непорозумінь, важливо пам’ятати, які саме квіти доречні. Також важливими є і кількість квітів. Зібрані поради від флористів пропонує Gazeta.ua.
Насамперед, варто знати, що парна кількість квітів зазвичай вважається неприйнятною для традиційних подарунків, оскільки вона асоціюється з похоронами. Наприклад, в Японії не дарують чотири квітки, оскільки це число вважається символом смерті. А дві квітки, що асоціюються з жіночим началом “Інь”, дарувати можна, і навіть потрібно, хоча в цій країні подарунки жінкам не є звичними.
Парна кількість квітів також є символом щастя в США та багатьох європейських країнах. Тому серед американців популярні букети із дванадцяти квітів, в Німеччині — з восьми, а в Англії — з шести.
Не слід обирати штучні квіти, оскільки вони зазвичай пов’язані з жалобними вінками. Однак серед живих квітів є ті, які не варто дарувати на першому побаченні.
До них відносять барбарис, що символізує образливість, валеріану — вітряність, жовтий левкоїк, що говорить про палку любов. Пам’ятайте, що квітка граната вказує на обожнювання, а ліщини — на серцеву тугу.
Яскраво-червоні квіти не рекомендується дарувати молодим дівчатам, оскільки вони символізують пристрасні почуття й можуть змусити дівчину відчути незручність.
Наприклад, католики уникнуть червоних відтінків у подарунках, вважаючи, що це колір крові, і такі квіти гідні лише Ісуса Христа. У їхній традиції букети червоного кольору дарують тільки в костелах під час свят.
Жовті квіти можуть натякати на швидку розлуку, але також вважаються символом сонця і фінансового добробуту, тому можуть принести успіх у справах.
Кожна квітка володіє своїм значенням. Наприклад, тюльпани символізують любов і щастя, гербери — позитивний настрій і легкий флірт. Троянди висловлюють почуття залежно від кольору: від пристрасті до справжнього кохання. Ромашки втілюють романтику і радість, тоді як орхідеї символізують досконалість і красу. Нарциси можуть означати любов до того, кому їх дарують, а конвалії зичать виконання бажань. Бузок, у свою чергу, представляє перше кохання, тому його бажано дарувати коханій лише раз.
На сьогодні відомо до 35 тисяч видів орхідей, деякі з яких можуть жити до 100 років. Найчастіше в домашніх умовах вирощують орхідею фаленопсис, яка цвіте цілий рік. Однак, для того щоб орхідея радувала вас тривалий час, за нею потрібно правильно доглядати. Gazeta.ua ділиться порадами, що допоможуть продовжити життя букета без додавання цукру чи аспірину у воду.