Шпигуни з Китаю збирали секретні технології виробництва ракет “Нептун”6

Затримано громадян Китаю, які намагалися передати секретні матеріали про український ракетний комплекс “Нептун” до китайських служб безпеки.

26 червня, після процесуального керівництва Київської міської прокуратури, підозру в шпигунстві було оголошено громадянину КНР, про що повідомив Офіс генерального прокурора.

Цей громадянин, 24-річний колишній студент київського університету, залишився в столиці після відрахування з вишу в 2023 році за невдачі в навчанні. Він намагався завербувати українського громадянина, який занепокоєний розробками озброєнь Сил оборони. У ході досудового слідства, яке проводить слідче управління ГУ СБУ в Києві та області, встановлено, що він збирав та намагався передати своєму батькові, що має тісні зв’язки з китайською розвідкою та Генштабом, інформацію про ракетний комплекс “Нептун”, – йдеться у прес-релізі.

Цей унікальний вид озброєння Сил оборони України призначений для ураження всіх типів бойових і десантних кораблів. Саме з “Нептуна” було знищено флагман чорноморського флоту РФ – ракетний крейсер “Москва”.

Під час отримання інформації від українських спецслужб і спроби її передачі, він був затриманий і наразі перебуває під вартою.

Ще один фігурант – його батько, постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну для особистого керування агентурною діяльністю сина. Востаннє батько підозрюваного в’їхав в Україну 7 липня, і вже наступного дня відвідав посольство КНР у Києві. 9 липня у рамках досудового слідства його було затримано. Прокуратура планує повідомити йому про підозру в шпигунстві та подати клопотання до суду про арешт.

Служба безпеки затримала ще одного агента російської військової розвідки в Донеччині. Він готував координати для повітряних атак на прифронтову Костянтинівку.

Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець, завербований в одній із заборонених соцмереж, де російські військові запропонували йому близькі стосунки в обмін на розвідувальну інформацію. Основними об’єктами інтересу ворога були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати необхідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.