Скільки чашок кави на день зменшує ризик розвитку діабету 2 типу

Науковці з’ясували, що кавомани мають менший ризик розвитку цукрового діабету 2 типу Фото: pinterest

Кавомани менш схильні до виникнення діабету 2 типу, про що свідчить нове дослідження.

Люди, які споживають три-чотири чашки кави на день, мають на 25% нижчий ризик захворіти порівняно з тими, хто не п’є цей напій. За кожну чашку кави ймовірність розвитку діабету зменшується на 6%, але це стосується лише перших шести порцій, згідно з інформацією від The Washington Post.

Науковці вказують на ймовірність, що кавомани можуть мати інші приховані звички, які впливають на даний показник.

Також існують аргументи, що користь кави не є вигадкою. Захисний ефект від діабету залишається, навіть якщо вчені враховують інші аспекти способу життя. Цей ефект виявлено в багатьох дослідженнях за участю більше мільйона осіб з Європи, Північної Америки та Азії, незалежно від віку і статі, а також типу споживаних продуктів.

Дослідження, що відслідковували тисячі людей протягом двох десятиліть, виявили, що коли кавомани збільшували споживання на додаткову чашку або дві на день, ризик розвитку діабету зменшувався на 11%. Водночас, у випадку зменшення порцій, ризик збільшувався на 17%. Спостереження щодо чаю виявили відсутність подібних ефектів.

Кава має свої “мінуси”

Цей напій може викликати порушення сну, погіршувати тривожність та призводити до головного болю, нудоти та інших сторонніх ефектів.

Здоровим дорослим рекомендовано споживати не більше 400 мг кофеїну щодня, що дорівнює чотирьом-п’яти чашкам звареної кави. Проте навіть ця норма може бути надлишком для деяких людей.

“Якщо ви не любите каву і не отримуєте від неї задоволення, не відчувайте тиску починати вживати цей напій.”

Але для тих, хто п’є каву щодня, приємно знати, що ваша ранкова чашка може позитивно вплинути на ваше здоров’я, окрім її чудового смаку та бадьорості.

Багато українців розпочинають свій день з чашки міцної кави. Але експерти радять уникати такого напою відразу після пробудження, оскільки це може зашкодити здоров’ю.

Вони також пояснили, чому не слід пити міцну каву вранці і коли найкраще її вживати.