Сонний параліч: що це за стан і які чотири речі не можна робити

Лікар попереджає про чотири речі, яких ніколи не варто робити під час епізоду сонного паралічу Фото: pinterest

Сонний параліч може бути неймовірно лякаючим і викликати серйозний дискомфорт.

Медики звертають увагу на чотири важливі речі, які не слід робити під час епізоду сонного паралічу — стану, коли ви прокидаєтеся, але не можете рухатися чи говорити, як повідомляє express.co.uk.

Деякі люди можуть чути або відчувати те, чого насправді не існує, через це незвичайне явище, що відбувається, коли ви знаходитеся між сном і неспанням.

Це переживання може бути досить неприємним і часто пов’язане зі стресом і тривогою. Хоча сонний параліч зазвичай безпечний і триває недовго, лікар Джо, який також стикається з цим, поділився корисними порадами.

“Сьогодні вранці в мене стався найсильніший епізод сонного паралічу, тому я хочу поділитися чотирма речами, яких не слід робити, якщо ви зіткнулися з цим. Як правило, під час швидкої фази сну мозок працює надзвичайно активно, і саме тоді можуть виникати сновидіння”, — зазначає лікар.

Щоб заблокувати можливість відтворення цих снів, мозок надсилає сигнали гальмівним нейронам, що призводить до тимчасового паралічу скелетних м’язів. Це відбувається, коли є певний конфлікт між фазами сну та неспання, пояснює фахівець.

“Саме в цей момент і виникає сонний параліч. Ось чотири речі, яких варто уникати. По-перше: не вірте всьому, що ви відчуваєте під час сонного паралічу. Ви можете спостерігати дуже яскраві галюцинації, які часто викликають страх, — наголошує Джо.

Не концентруйтеся на видіннях. Пам’ятайте, що вони нереальні, та це допоможе вам переключити увагу на щось інше.

Не дозволяйте своїм очам “блукати”. Ви можете побачити речі, яких би не хотіли бачити. Найкраще закрити очі, адже це допоможе уникнути жахливих образів і створить спокійний простір для самозаспокоєння.

Не намагайтеся позбутися сонного паралічу. Це може призвести до паніки, що нічого хорошого не дасть.

Натомість зосередьтеся на невеликих рухах, таких як ворушіння мізинцем. Це може пробудити вашу нервову систему і полегшити вихід із цього стану.

Недавні дослідження показують, що спати під звуки телевізора не рекомендується. Він може негативно впливати на організм людини через світло. Люди, які сплять навіть при найменшому освітленні, частіше страждають від цукрового діабету, ожиріння та гіпертонії.

Навіть під час сну телевізор активізує діяльність мозку. Це означає, що замість відпочинку вночі наш мозок продовжує залишатися активним. Це може призвести до серйозних наслідків.