У столиці продовжується реагування на спалах гепатиту А. За останніми даними, захворювання діагностували у 76 осіб, серед яких 35 — діти. 30 хворих, з них 13 — діти, були госпіталізовані. У них спостерігається легкий або середній перебіг хвороби. Про це «Вечірньому Києву» розповів головний державний санітарний лікар м. Києва, генеральний директор ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Сергій Чумак.
«Ми разом з Департаментом охорони здоров’я КМДА провели масштабне обстеження контактних осіб, протестували в парку Відрадному 640 мешканців, серед яких 15 отримали позитивний результат швидких тестів. Додатково у цих людей відібрані проби для лабораторного дослідження. Цього тижня продовжимо обстежувати людей», — повідомив Сергій Чумак.
Він пояснив, що наразі триває встановлення джерела зараження. Попередньо підозрюють, що причиною могло стати одноразове забруднення системи централізованого водопостачання, яке сталося десь у середині, або наприкінці березня. Саме тоді на «Пряму лінію 15-51» надходили скарги від мешканців Відрадного на незвичний запах та присмак води.
Після цього фахівці неодноразово брали проби води із водопроводу, бюветів, і навіть озера, яке розташоване в мікрорайоні і вірусу гепатиту А у пробах не виявили. До речі, Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві проводить позапланові заходи державного контролю в закладах на Відрадному. Також разом із Київським міським центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Солом’янською РДА та Київводоканалом перевірять магістралі та водопровідні колодязі.
Головний санітарний лікар столиці також розповів, щоб запобігти поширенню захворювання у мікрорайоні розпочали вакцинацію від гепатиту. Щеплення вже отримали майже 700 осіб. Вакцинація є рекомендованою, але не входить до обов’язкового календаря щеплень, тому люди купують її за власні кошти: приблизно 1100 грн для дорослих і 900 грн для дітей.
Медики закликають мешканців столиці дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки, уникати споживання некип’яченої води та уважно стежити за своїм здоров’ям. У разі появи симптомів — жовтяниці, слабкості, нудоти чи темного забарвлення сечі — необхідно негайно звернутися до лікаря. Важливо, що мінімізувати ризики зараження може кожна людина.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»