Спіймали двох зрадників, що “зливали” ворогу позиції ЗСУ

Фігуранти збирали координати для підготовки ракетних, дронових та артилерійських атак РФ на Сили оборони. Фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще двох російських шпигунів, які діяли в Донецькій і Дніпропетровській областях.

Затримані збирали координати для планування ракетних, дронових і артилерійських атак на Сили оборони, повідомляє СБУ.

“На Дніпропетровщині було затримано 20-річну мешканку Синельниківського району, яка моніторила для ворога транзитні пункти ешелонів ЗСУ. Вона встановила приховану відеокамеру біля залізничної колії з павербанком та віддаленим доступом для російських спецслужб. На Донеччині викрито інформатора, який наводив керовані авіабомби і далекобійну артилерію на позиції оборонців Слов’янська. Основними цілями ворога були укріпрайони та склади з паливом і боєприпасами українських військ,” – йдеться у звіті.

Отримані дані фігурант передавав у месенджері своєму знайомому – бойовику російських угруповань, який співпрацює з російською військовою розвідкою.

Співробітники СБУ поетапно задокументували кримінальні дії інформаторів та вилучили в їхніх помешканнях смартфони, що використовувались для зв’язку з ворожою розвідкою.

Слідчі Служби безпеки оголосили їм про підозру.

Обидва фігуранти можуть отримати до 8 років ув’язнення.

Контррозвідка та Служба безпеки України затримали ще одного агента російської військової розвідки (ГРУ) у Києві. Ним виявився адвокат з Києва, який вербував нових агентів для російської спецслужби та захищав у судах уже викритих супутників ворога.