Сполучені Штати Америки вперше відкрито показали нову ядерну стелс-ракету AGM-181 LRSO, що відбулося на фоні серйозних заяв Кремля про успішні випробування російської зброї.
Демонстрація ракети, розробленої в рамках секретної програми вдосконалення ядерної арсеналу США, стала відома завдяки спеціалізованому виданню Defense News.
Згідно з інформацією ЗМІ, ця розробка символізує початок нової ери стратегічного стримування. Журналісти акцентують, що ракетна система стала компактнішою, менш помітною та значно більш смертоносною в порівнянні з попередніми моделями.
У цьому контексті ЗМІ також нагадає про нещодавні заяви Путіна. 26 жовтня він оголосив про завершення важливих випробувань крилатої ракети з ядерним двигуном Буревестник. Лише через кілька днів, 29 жовтня, він заявив про ймовірно успішний запуск ядерної торпеди Посейдон з підводного човна.
За його словами, перший тип озброєння має необмежену дальність і не має аналогів, а другий нібито не має конкурентів по швидкості та глибині ходу й не з’явиться у інших країн найближчим часом.
Того ж дня в Каліфорнії був зафіксований американський B-52H під час польоту, під його крилом помітили незвичний боєприпас.
Військові аналітики визначили в ньому AGM-181 Long-Range Stand-Off, зображення цієї ракети вперше були опубліковані в червні цього року. Це була її перша публічна демонстрація. Помаранчеве маркування літака свідчить про проведення офіційного тестування, а не навчального польоту.
На думку видання Defense News, поява нової ракети після заяв російського президента, очевидно, не збіг.
AGM-181 розроблена з використанням стелс-технологій, що дає їй можливість уникати ворожих радарів. Ракета виготовлена для польоту на дозвуковій швидкості, літає близько до поверхні, що також знижує імовірність її виявлення. Боєголовка W80-4 має змінну потужність в межах від 5 до 150 кілотонн. Для порівняння, вибух у Хіросімі дорівнював приблизно 15 кілотоннам.
Дальність польоту понад 2400 км дозволяє американським бомбардувальникам здійснювати удари за межами досяжності найсучасніших систем протиповітряної оборони, на що звертає увагу Defense News.
Генерал Бундесвера висловив думку, що Росія готується до нового великого конфлікту. Олександр Зольфранк переконаний, що країни Європи повинні значно активізувати підтримку України, адже саме від її стійкості залежить безпека всього континенту та збереження демократичних цінностей.
