Захід організував Департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМДА.
Фахівці Департаменту наголошують, що формат зустрічі роз’яснення-запитання-відповіді сприяє підвищенню обізнаність молоді та науково-педагогічних працівників у сфері антикорупційної політики, формує культуру доброчесності та допомагає зрозуміти механізми запобігання корупції.
На початку зустрічі зі студентами, керівник антикорупційного департаменту КМДА та в.о. ректора учбового закладу підписали меморандум про співпрацю між Департаментом і університетом, а також про проведення інформаційно-роз’яснювального блоку.
Практичними знаннями з антикорупційної тематики поділилися профільні фахівці Департаменту, які щоденно працюють із реальними викликами у сфері доброчесності та запобігання корупції в межах столиці.
Одна з тем — подарунки державним службовцям: хто кому і що може дарувати, а що — ні. Так на конкретному прикладі з судової практики студентам показали, як через подарунок пляшки вітчизняної горілки та пива начальнику (на суму 348 гривень), підлеглий потрапив у довічний реєстр корупціонерів. Про це говорив заступник директора Департаменту Андрій Ліжевський.
Він також розповів про випадок з практики Департаменту, коли керівник столичного підприємства 42 рази підписав відомість на премію, де було й його прізвище — тобто самому собі.
Йшла мова й про роботу з викривачами корупції — пояснювалося, що це за статус, коли його присвоюють, як можна в електронному вигляді подати інформацію до НАЗК на перевірку.
Фахівці також говорили про профілактику корупції. Наголошувалося на важливості одночасної, паралельної роботи з профілактики та боротьби з корупцією.
Студенти та викладачі університету отримали системне розуміння положень Закону України «Про запобігання корупції», дізналися також про механізми декларування, інструменти захисту викривачів, вирішення конфлікту інтересів, про відповідальність за корупційні правопорушення.
Весь лекційний матеріал та візуальний контент підготовлено фахівцями Департаменту. Й розмова із студентством вийшла динамічною та цікавою.
За словами в.о. ректора університету Олександра Турунцева, для них дуже цікавим є співпраця з Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції тому, що те, про що йде мова зараз — дуже жива та болюча тема для суспільства.
«У нас в університеті є нульова толерантність до корупції, це наша політика: ми працюємо та навчаємося без корупції. У нас склалися тісні стосунки з Департаментом саме тому, що коли вони прийшли й подивилися, як ми працюємо в цьому напрямку, виникла ідея укласти меморандум про співпрацю. Й фахівці, які здобудуть у нас вищу освіту матимуть знання та імунітет до корупційних діянь. Наразі в залі — студенти факультетів економіки, журналістики і права, які будуть втілювати антикорупційні вимоги українського законодавства надалі.
Директор Департаменту з питань запобігання та протидії корупції Олег Тимошенко сказав, що такий просвітницький захід дуже важливий для студентів, для молоді.
«Ознайомлення та роз’яснення норм законодавства важливі. Гадаю, що студенти в недалекому майбутньому як фахівці у своїх професіях будуть долучатися до виконання норм антикорупційного законодавства. Вважаю, що для молоді це дуже цікавий й перспективний напрямок роботи. І якщо хоч одна людина обере його для майбутньої професійної діяльності, то наша мета буде також досягнута. Надалі ми плануємо розвивати співпрацю з цим університетом. І це перший вищий навчальний заклад, де ми працюємо із студентством, але поширюватимемо співпрацю й на інші виші».
Читайте також: «У КМДА для запобігання та виявлення корупції активізують роботу з викривачами».
Катерина НОВОСВІТНЯ, фоторепортаж Олексія САМСОНОВА «Вечірній Київ»