Російська армія активізує посилений розвиток авіабази в Приморсько-Ахтарську (Краснодарський край), що є важливим центром для запусків ударних безпілотників типу Shahed на території України.
Зокрема, дрон з цієї локації регулярно атакують південні регіони. Це підтверджується аналізом супутникових знімків аеродрому, здійсненим NV.
На знімках, які були зроблені в липні 2025 року, спостерігаються значні інженерні перетворення на території бази в порівнянні з 2022 роком. Зокрема:
– Побудовано щонайменше п’ять укріплених ангарів для літаків.
– Ще три об’єкти, ймовірно, захисного спрямування, розташовані безпосередньо біля злітної смуги.
– У західній частині бази тривають додаткові будівельні роботи, які, можливо, спрямовані на покращення захисту ще однієї стоянки для авіації.
Експерти вважають, що ці укріплення можуть слугувати як місця зберігання та підготовки ударних дронів до запуску.
Крім інфраструктурних змін, супутникові знімки демонструють розгортання систем протиповітряної оборони. Якщо в 2022 році поблизу бази не було зафіксовано ППО, то на зображеннях за липень 2025 року видно щонайменше дві позиції, що можуть належати російським зенітно-ракетним комплексам.
За інформацією NV, з 2024 року Росія значно активізувала зусилля щодо захисту військових авіаційних об’єктів, зокрема тих, що розташовані в прикордонних регіонах з Україною. Це може свідчити про зростаючу тривогу щодо ефективності українських ударів по тиловій інфраструктурі противника.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що на аеродромі Халіно в Курській області окупанти збудували щонайменше 10 укріплених бункерів із ґрунтовим покриттям, 12 бетонних споруд бункерного типу та вісім будівель, схожих на ангари. Ця база є одним з основних пунктів запуску ударних дронів Shahed-136 по Україні.
Супутникові знімки також зафіксували рештки бомбардувальників, які досі знаходяться на авіабазі Бєлая в Іркутській області та на авіабазі Оленья в Мурманській області – двох аеродромах, по яких українські війська завдали ударів під час операції “Павутина”.