Зокрема, у Деснянському та Солом’янському районах Києва облаштовують пішохідні маршрути, зручні для людей з інвалідністю, батьків із дитячими візочками, а також літніх мешканців.
Про це повідомили заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Новий безбар’єрний маршрут сполучатиме Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) на проспекті Червоної Калини, 29 з Центральним залізничним вокзалом столиці. Першим етапом стало оновлення проходу через підземний перехід на перетині просп. Червоної Калини та вул. Рональда Рейгана.
Тут уже демонтовано старі залізобетонні плити — замість них укладуть нове, рівне асфальтобетонне покриття. Перехід також обладнають тактильними смугами, що сприятимуть орієнтації маломобільних груп населення.
Як зазначила Ганна Старостенко, найближчим часом буде облаштовано зручні пішохідні переходи з пониженням бордюрів та тактильною навігацією до чотирьох зупинок громадського транспорту поблизу ЦНАПу.
Новий маршрут охопить важливі соціальні об’єкти: Центр реабілітації для осіб з інвалідністю (просп. Червоної Калини, 10-А); Сервісний центр №3 Пенсійного фонду України (вул. Каштанова, 6); Філію ПАТ «Укрзалізниця»; Київську міську клінічну лікарню №18; Володимирський собор; КМДА (вул. Хрещатик, 36); Аптеки, навчальні заклади, музеї тощо.
Транспортне сполучення маршруту забезпечуватиме автобус №114. Для зручності — оновлять зупинки з електронними табло, встановлять звукові світлофори, а також тактильну навігацію до ключових зупинок, зокрема «вул. Архітектора Ніколаєва» та біля кінотеатру «Флоренція».
Другий маршрут проляже від ЦНАПу на бульварі Чоколівському, 40 до житлового масиву Кадетський Гай (вул. Івана Пулюя). Він з’єднає районну держадміністрацію, медичні установи, амбулаторії, аптеки та інші об’єкти соціального значення.
Рух на маршруті забезпечуватимуть тролейбуси №30. Для безпеки пішоходів на зупинках встановлять тактильні напрямні та попереджувальні смуги, поліпшать технічний стан пішохідних зон, а також оснастять світлофори звуковим оповіщенням (перехрестя бульв. Чоколівський — вул. Уманська).
Проєкт реалізується у межах стратегії розвитку безбар’єрності в Києві, мета якої — зробити місто доступним для всіх категорій громадян.
Також читайте:
- У Шевченківському районі столиці завершили облаштування безбарʼєрного підходу до соціального важливого об’єкта.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»