Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп планує реалізувати нову, жорсткішу стратегію стосовно Росії, відкинувши політику поступок на користь жорсткого тиску.
Мова йде не про військові дії проти Москви, а про економічні важелі впливу, які можуть стати ефективною таємною зброєю. Про це повідомляє експертка The Telegraph Ребекка Коффлер.
Вона зазначає, що Трамп, напевно, не має наміру безкінечно постачати військову допомогу Україні, але може активізувати інші механізми тиску. Значну роль у цій стратегії може зіграти потенційний міністр фінансів у адміністрації Трампа – Скотт Бессент. Його вважають нестандартним стратегом і здібним гравцем на фінансових ринках.
Коффлер нагадує, що Бессент став ключовою особистістю в економічній боротьбі Трампа проти Китаю. На початкових етапах кар’єри він працював з Джорджем Соросом і долучався до визначної фінансової угоди 1992 року, що призвела до обвалу британського фунта, завдавши значних збитків Банку Англії. Тоді компанія Сороса заробила понад мільярд доларів. У 2013 році Бессент приніс ще $1,2 млрд прибутку, зробивши ставку проти японської єни.
Оглядачка підкреслює, що російська економіка вже зараз відчуває серйозний тиск через тривалу війну: зростає інфляція, споживчий попит скорочується, а промисловість і бюджет стикаються зі значними викликами.
Згідно з висновками Коффлер, Путін, ймовірно, розуміє, що Трамп може вжити рішучих заходів. Вона вказує на те, що російському лідеру вже надходило попередження про обмежений час для досягнення угоди – останнє з яких пролунало минулої п’ятниці.
Незважаючи на це, Путін може недооцінювати рішучість Трампа та його команди. Коффлер зазначає, що адміністрація Трампа може завдати Росії потужного економічного удару. Чи спонукатиме це Путіна припинити війну – залишається відкритим питанням.
Раніше спікер Палати представників США Майк Джонсон коментуючи законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії заявив, що російський президент Володимир Путін не виявляє готовності до серйозних мирних переговорів з Україною, тому США повинні реагувати рішуче.
“Путін показав небажання бути конструктивним і серйозно обговорювати питання посередництва у досягненні миру, і вважаю, що ми повинні вислати йому чіткий сигнал – це моя позиція,” – додав він.