Трамп передумав: Україна отримає зброю зі складів США – Reuters

Трамп формує перший пакет військової допомоги Україні зі складів США – Reuters. ФОТО: eastnews.ua

Президент США Дональд Трамп планує вперше в рамках свого другого терміну застосувати механізм президентських повноважень (Presidential Drawdown Authority, PDA) для передачі озброєння Україні з американських арсеналів.

Це свідчить про зміну підходу адміністрації Трампа до військової допомоги Україні. Інформацію передає агентство Reuters на основі даних від обізнаних джерел.

Згідно з повідомленнями, його команда визначає, які види озброєння стануть об’єктом нової ініціативи. Одне з джерел зазначило, що загальна вартість першого пакету може досягати $300 млн.

Очікується, що пакет допомоги включатиме ракети для систем Patriot, а також озброєння середньої дальності. Проте остаточний список ще не затверджено – рішення повинні ухвалити на нараді у четвер.

До цього моменту адміністрація Трампа надавали Україні лише ту зброю, яка була раніше узгоджена президентом Джо Байденом – одним із найбільш активних союзників Києва. Програма PDA дозволяє американському президентові терміново передавати зброю зі складів Пентагону для надання екстреної допомоги союзникам без необхідності затвердження Конгресу.

Reuters повідомляє, що позиція Трампа стосовно війни в Україні була неоднозначною: з одного боку, він критикував фінансову допомогу Києву та виявляв підтримку Москві, з іншого – часом стверджував про необхідність підтримки України та засуджував дії Кремля.

На даний момент у США залишилося $3,86 млрд за PDA для майбутніх поставок Україні. Востаннє ці кошти використовували в січні, коли адміністрація Байдена виділила пакет на $500 млн.

Пріоритетами для України залишаються ракети-перехоплювачі для систем Patriot та снаряди GMLRS. Завдяки тому, що більшість цих озброєнь розміщені в Європі, їх можна оперативно доставити на фронт – протягом кількох днів.

Раніше повідомлялося, що за наказом призупинити постачання американської військової допомоги Україні відповідало Міністерство оборони США під керівництвом Піта Гегсета.

Це рішення викликало здивування в Державному департаменті та серед деяких американських конгресменів.

За словами співрозмовників, рішення про призупинення допомоги було одностороннім і базувалося на побоюваннях щодо низького рівня запасів у Сполучених Штатах.