Президент США Дональд Трамп офіційно надав американським технологічним компаніям можливість не дотримуватися чинного закону, що забороняє TikTok, аргументуючи це своїми повноваженнями у сфері національної безпеки.
Як повідомляє видання The New York Times, цю інформацію підтверджують листи, які генеральна прокурорка Пем Бонді відправила таким компаніям, як Apple, Google, Amazon, Microsoft, T-Mobile та іншим.
У зазначених документах наголошується, що підтримка TikTok тепер не є порушенням, оскільки закон, ухвалений Конгресом у 2024 році, “перешкоджає виконанню президентом своїх конституційних обов’язків у питаннях зовнішньої політики та безпеки”. Цей закон також отримав підтримку Верховного суду США.
Після свого вступу на посаду в 2025 році Трамп спершу призупинив дію закону на 75 днів, а потім продовжив цей термін. Юристи розкритикували його дії, зауваживши, що це унікальний випадок, коли президент фактично надає приватним компаніям право ігнорувати діюче законодавство.
Експерти попереджають, що подібний крок може створити небезпечний прецедент, що виходить за межі конституційних повноважень.
На сьогодні TikTok залишається доступним у цифрових магазинах Apple та Google, незважаючи на формальну чинність закону. Трамп також повідомив, що вже ідентифіковано потенційного покупця TikTok, однак для завершення угоди потрібно отримати схвалення китайських властей.
Президент США Дональд Трамп вдруге відклав термін, протягом якого TikTok має розірвати зв’язки з китайською компанією ByteDance, щоб уникнути блокування у США.
Як зазначила прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт, новий указ продовжує термін ще на 90 днів – до середини вересня.
У Білому домі пояснили, що додатковий час є необхідним для укладання угоди, яка забезпечить безпеку персональних даних американських користувачів.