Президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ, спрямований на перегляд правил експорту військової продукції, з метою спрощення продажів американського озброєння за кордон.
Про це повідомляє Reuters.
За словами радника Білого дому Вілла Шарфа, основною проблемою в постачанні озброєнь союзникам є неефективність та непослідовність у процесі схвалення продажів. Він зазначив, що цей указ має на меті усунути ці проблеми.
Згідно з новим указом, Міністерство оборони, Державний департамент та інші відомства США мають переглянути існуючу систему міжнародних продажів озброєнь. Головною метою є зробити її більш надійною та ефективною, що, в свою чергу, стимулюватиме створення нових робочих місць в США та підтримуватиме доходи оборонних компаній.
Цей крок є продовженням намірів Трампа, які були запропоновані ще в минулому році його радником з національної безпеки Майклом Волтцем. Очікується, що нова політика допоможе збільшити продажі таких гігантів оборонної промисловості, як Lockheed Martin, RTX і Boeing.
Наразі американський закон про експорт озброєнь дозволяє Конгресу переглядати угоди на постачання зброї залежно від статусу партнерства з країною і обсягу продажу. Однак новий указ має спростити ці процедури.
Окрім цього, Трамп підписав указ щодо повного перегляду системи закупівель у Пентагоні.
Вілл Шарф зазначив, що ця реформа дозволить Міністерству оборони швидше адаптуватися до нових викликів і переконатися в ефективності поточних програм закупівель, зокрема щодо раціонального використання коштів.
Відзначимо, що в період своєї першої каденції Трамп неодноразово критикував Конгрес за затримки в укладанні збройових угод. Зокрема, у 2019 році він обійшов процедуру затвердження угод, оголосивши надзвичайний стан через напругу з Іраном, що дозволило йому схвалити продаж озброєнь на суму понад $8 млрд до Саудівської Аравії, ОАЕ та Йорданії, незважаючи на протидію з боку Конгресу.
Трамп пообіцяв, що оборонний бюджет США уперше в історії становитиме $1 трлн. Це рекордна сума для країни, що стане значним збільшенням порівняно з $892 млрд, виділеними Конгресом цьогоріч на програми національної оборони, Пентагон, розробку ядерної зброї та програми безпеки в інших агентствах.