Саме 2 квітня 2022 року завершилися бої за столицю, які тривали 38 діб.
Як обороняли Київ від російських загарбників, Олександр Сирський згадав на своїй сторінці у Фейсбук.
«Тоді я очолював Сухопутні війська Збройних Сил України. Маючи дані розвідки, розумів: одним із головних напрямків удару буде Київ. Запропонував свою кандидатуру для керівництва обороною столиці, і мені було довірено цю відповідальність та цю честь», — йдеться у дописі Головнокомандувача ЗСУ.
За його словами, в дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було проведено підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позиції техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню.
«На шляху до столиці загарбники зустріли запеклий опір у населених пунктах, які стали символами незламності. Серед них — міста-герої Буча, Ірпінь, Гостомель. Захисники та захисниці цих міст стали національними легендами. Українці прийняли бій, бо кожен із нас розумів: захист Києва — це захист України, її незалежності та її майбутнього», — зауважив Сирський.
Він зазначив, що тоді ще не було «хаймарсів», «бредлі» та іншої західної зброї, але вже стало очевидним, що українці можуть захистити свою державу і незалежність, та обовʼязково захистять.
«Перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові: Україна бореться. Україну не зламати. Україна здатна перемагати. І Україна переможе», — наголосив генерал.
Читайте також:
- У переддень третьої річниці звільнення Бучі вшанували пам’ять загиблих містян та захисників. Бучанці зібралися на Алеї Героїв, щоб віддати шану тим, хто ціною власного життя боронив нашу землю від російських загарбників.
- У Бучі збудують меморіал пам’яті загиблих під час окупації. Він стане простором пам’яті, який передаватиме 33 дні окупації не через цифри, а через архітектуру. Головна споруда матиме перевернуту конструкцію — символ зруйнованого життя містян. Коридор, що занурюється під землю та повертається до світла, відображатиме шлях людей від страху до надії.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»