З 16 травня 2022 року, після 86 днів боїв у Маріуполі, оборонці «Азовсталі» вийшли у полон за наказом вищого керівництва України.
20 травня «Азовсталь» покинули останні бійці.
Вже третій рік понад 1500 оборонців міста залишаються у російському полоні, з них понад 700 азовців.
Росіяни щоразу демонструють байдужість та безкарність до міжнародних прав, свобод та конвенцій.
Наразі, зі свідчень тих, хто повернувся з російського полону, відомо, що ворог застосовує тортури, голодування та незаконні судилища над військовополоненими.
На жаль, вже зафіксовані випадки вбивства українських військовополонених, зокрема під час теракту в Оленівці у ніч на 29 липня 2022 року.
Загинуло щонайменше 53 полонених, понад 130 було поранено.
Також фіксуються випадки насильницької смерті внаслідок катувань бійців.
18 травня під час чергової маніфестації на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, «Асоціація родин захисників «Азовсталі» відкрили інсталяцію-нагадування на Контрактовій площі поблизу пам’ятника Григорію Сковороді.
Монумент створений командою TSD agency у вигляді дверей, які ведуть до тюремних камер, в яких тримають українських захисників.
«Бути байдужими — це жахливо. Особливо, коли можеш допомогти. Розуміти, що чиєсь життя може залежати від твоєї допомоги — і не допомогти — це вбивство. І тут немає раціональних пояснень, чому це не так», — кажуть у TSD agency.
Читайте також:
Довічне ув’язнення та Сибір: дружина полоненого азовця розповіла про судилища росіян над коханим.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ». Фото: Олексій САМСОНОВ