У Чехії знайшли унікальне кельтське поселення з монетами і бурштином

Археологи дослідили торгівельний центр кельтів поблизу Градець-Кралове. Фото: Radio Prague International

У Чехії, в процесі підготовки до будівництва нової дороги, археологи виявили поселення, що належить до латенської епохи.

Цей випадок стосується культури кельтів залізного віку, повідомляє Radio Prague International.

Розкопки проводяться біля міста Градець-Кралове, на території будівництва автомагістралі D35. Цей об’єкт вже визнали винятковим за своєю масштабністю і значенням для країни.

Прессекретар Градець-Краловського університету Якуб Новак зазначив, що виявлене поселення могло слугувати виробничим і торговельним центром. Археологи вважають, що воно мало зв’язки з далекими регіонами, оскільки на місці знайшли бурштин, золото та срібло кельтських монет, а також залишки керамічного виробництва.

Окрім цінних металів, під землею виявили штампи для карбування монет, фрагменти посуду, елементи господарських будівель. Є підстави вважати, що там також могли бути святилища.

Новак повідомив, що фахівці вражені обсягами і багатством знахідок. Усе свідчить на користь того, що це місце було важливим осередком обміну між різними частинами Європи свого часу. Тепер воно може отримати статус об’єкта культурної спадщини.

Це не перша археологічна сенсація на ділянці між Горжице й Градець-Кралове. Раніше тут було знайдено доісторичний курган, довжина якого становить 192 м, а найбільша ширина – 15,1 м. Його збудували у IV ст. до н.е., і він вважається найбільшим відомим поховальним спорудженням того часу в Європі.

В Єгипті археологи успішно виявили мумію з амулетом у вигляді золотого язика. Дослідники вважають, що амулет мав на меті дозволити померлому говорити в загробному житті.