18 Лип 2025, Пт

У Демидові відкрили стінопис з доповненою реальністю, створений підлітками під час Dive in ESTEAM

Автори муралу — двадцять підлітків з Димерської громади, які стали учасниками кемпу Dive in ESTEAM.

Концепція цього муралу — результат їхньої фантазії. Діти самостійно розробили сюжет, а згодом втілили його у життя разом із художниками з міжнародної арт-спільноти Artolution.

Відкриття стінопису. Фото надане організаторами

Менторки, художниці Дарія Прокопчук та Ката Рудакова, допомогли підліткам детально опрацювати ідею, створити ескізи та спільно намалювати величезний мурал на будівлі рідної громади.

Цей мурал виступає не лише як арт-об’єкт, а й як форма терапії. Підлітки, які пережили переселення, втрати або виключення, знайшли можливість висловити свої історії через кольори, символи та мистецтво.

Завдяки підтримці Snap, мурал стає ще більш інтерактивним. Скануйте QR-код в нижньому куті зображення через додаток Snapchat, і ви побачите, як картина перетворюється на доповнену реальність. А щоб його побачити, заходьте на вулицю Фастову, 5 у Демидові.

Відкриття стінопису. Фото надане організаторами

Відкриття муралу стало завершальним акордом 12-денного табору, де творчість плавно поєднувалася з технологіями, а мрії перепліталися з реальністю. Протягом цього часу були організовані екскурсії, приготування бургерів та воркшопи про кар’єру. Найважливіше, що зароджується розуміння: майбутнє полягає в поєднанні креативності, технологій і широкого світогляду.

Крім того, кемп Dive in ESTEAM став справжнім джерелом натхнення. Тут підлітки знайомилися з професіями, що поки що не представлені в шкільних програмах, але, безумовно, будуть актуальними в майбутньому.

Робота над стінописом. Фото надане організаторами
Відкриття муралу стало фінальним акордом 12-денного насиченого табору. Фото надане організаторами

Разом із фахівцями Snap, підлітки створювали AR-фільтри, експериментували з косметикою в команді «Альянс краси», а також написали веселу пісню про хруща та хот-доги разом із креативним директором Іваном Токаром з Havas Village Ukraine, дізнавшись про те, як функціонує креативна індустрія: хто такі бренд-менеджери, як створюються найцікавіші сценарії, і як маркетологи-аналізатори щодня впливають на наше життя.

Цікаві зустрічі, навчання та створення муралу — все це результат спільної роботи фундації GoGlobal та її партнерів: компанії Snap, Димерської громади та міжнародної мистецької спільноти Artolution.

  • Мурали, які перетворюються на дрони: інтерв’ю з художником Сашею Корбаном. Стрітарт-художник поділився своїм життєвим шляхом, шляхом до мистецтва, переживаннями війни, муралом «Перші, з честю!» і збором на дрони для прикордонників.