24 липня 1911 року американський археолог Хірам Бінгхем вперше виявив руїни Мачу-Пікчу – стародавнього поселення інків у Перу, яке нині є одним із найпопулярніших туристичних напрямків у світі.
Сховане в скелястій місцевості на північний захід від столиці імперії інків, міста Куско, Мачу-Пікчу вважається літнім притулком для правителів інків. Їхня цивілізація була практично повністю знищена іспанськими конкістадорами в XVI столітті. Протягом століть про існування міста знали тільки місцеві жителі.
Місто, ймовірно, було збудоване в XV столітті і отримало свою назву від гори Мачу-Пікчу. Це є дивом інженерної думки інків. Цитадель, що знаходиться на висоті 400 м над каньйоном річки Урубамба, включала політичні, релігійні та військові споруди. Загальна площа складає 530 м в довжину та 200 м в ширину, а комплекс містить не менше 172 огороджень. Він чітко розділений на дві основні зони: сільськогосподарську і міську, що відокремлені стіною, ровом та сходами між високими піками Мачу-Пікчу (стара гора) та Уайна-Пікчу (нова гора).
Улітку 1911 року Бінгхем прибув до регіону з невеликою групою дослідників у пошуках знаменитих “загублених” міст інків. Подорожуючи пішки та на мулі, він і його команда вирушили з Куско долиною Урубамба, де місцевий фермер розповів про руїни, що розташовані на вершині сусідньої гори. Фермер назвав гору Мачу-Пікчу, що в мові кечуа означає “Стара гора”.
Наступного дня, 24 липня, після важкого підйому на гірський хребет у холодну погоду з мжичкою, археолог зустрів невелику групу селян, які показали залишок шляху. Під керівництвом 11-річного хлопчика Бінгхем вперше побачив складну мережу кам’яних терас, що позначали вхід у Мачу-Пікчу.
Схвильований Бінгхем поширив інформацію про своє відкриття в бестселері, що привело до появи великих кількостей туристів, які поспішали до Перу, щоб вислідувати по його стопах по стежці інків.
Сьогодні понад 300 тисяч осіб відвідують Мачу-Пікчу щороку, долаючи всі перешкоди, щоб насолодитися захід сонця над вражаючими кам’яними пам’ятками та полюбуватися таємничою пишнотою одного з найвідоміших рукотворних чудес світу.
Територія навколо міста в 1981 році була проголошена історичним заповідником, а в 1983 році була внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2007 році Мачу-Пікчу здобув звання Нового чудо світу.