У Києві діють лише чотири патронатні родини. Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда. За її словами, цього критично мало для такого великого міста.
«Ми потребуємо в рази більше сімей, які готові підтримати дитину у складній ситуації. Патронат — це не про заміну батьків. Це про тимчасовий прихисток, поки рідні дитини долають життєві труднощі», — пояснила Марина Хонда.
Сімейний патронат — це про турботу, емоційну підтримку та безпеку. Жоден заклад не зможе дати дитині того, що здатна дати родина — навіть тимчасова.
Унікальність патронатної форми виховання в тому, що одна родина може допомогти не одній, а кільком дітям у різний час. Це — шанс на стабільність і тепло для малечі, яка опинилася без мами й тата.
Місто та держава надають фінансову підтримку патронатним вихователям:
- 3–3,5 мінімальні зарплати — щомісячне грошове забезпечення від держави;
- 16 900 гривень щомісяця — додаткова виплата від Києва;
- доплати за догляд за немовлятами, дітьми з інвалідністю або за кількох дітей;
- державна допомога на утримання дитини — 2,5 або 3,5 прожиткових мінімуми.
«Вечірній Київ» інформував про те, що в Києві нагальною є потреба у патронатних сім’ях для більш ніж 100 дітей. Дана категорія дітей, які з об’єктивних причин не можуть проживати з біологічними родинами, зокрема через випадки насильства, відсутність належного піклування, ризик для життя або раптову втрату близьких, отримують тимчасову опіку та підтримку в рамках патронатного виховання.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»