Станом на лютий 2025 року гаряче харчування отримують 114 тисяч 200 учнів закладів загальної середньої освіти Києва. Це майже кожен другий школяр, який навчається в комунальному столичному закладі освіти. Про це повідомив заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція «УДАР») Валентин Мондриївський.
За його словами, значна частина учнів може вибирати сніданок чи обід. У половині шкіл впроваджено модель мультипрофільного харчування, яка пропонує найбільший вибір страв. У кожній третій школі діти можуть вибирати між двома меню, а в кожній десятій — ще використовується монопрофільний підхід.
«Важливо, щоб кожна дитина мала доступ до якісної їжі незалежно від форми навчання чи соціального статусу. Нагадаю, щоб забезпечити максимальну якість, ми запровадили штрафні санкції для операторів ринку, що передбачені в угодах про організацію харчування. Так, за неякісні послуги передбачений штраф 20% від суми договору, за несвоєчасне виконання зобов’язань — пеня, а в разі залишків страв (відходів) понад 50% — послуги не оплачуються», — розповів Мондриївський.
Він додав, що контроль за цим здійснюють на місцях. Для цього в кожній школі має працювати бракеражна комісія, до складу якої входять і педагоги, і батьки, та відстежувати, наскільки якісне харчування надають дітям.
Мондриївський також наголосив, що міська влада й надалі працюватиме над удосконаленням системи шкільного харчування, розширенням можливостей вибору для дітей і контролем якості послуг.
Читайте також:
«У столиці збільшили фонд зарплати освітян на 2,4 мільярда гривень».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»