У столиці розглядають ініціативу встановлення анотаційної дошки на честь британського журналіста Ґарета Джонса.
З відповідною пропозицією під час офіційного візиту до Києва виступила міжфракційна група депутатів Сенедду — парламенту Уельсу на чолі з Міком Антонів, повідомляє пресслужба Київради.
Як зазначила депутатка Київради (фракція «УДАР»), голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, ініціатива передбачає встановлення вуличного знаку та анотаційної дошки на честь британського журналіста, уродженця Уельсу, який одним із перших у світі оприлюднив факти про Голодомор 1932–1933 років в Україні.
Саме він 29 березня 1933 року на пресконференції в Берліні розповів світовим ЗМІ про страшну трагедію, яка забрала мільйони життів українців.
«Ім’я Ґарета Джонса — символ правди, мужності та журналістської чесності. Його внесок у донесення світу правди про Голодомор є безцінним. Визнанням його внеску та символічним кроком вдячності вже стало найменування однієї з вулиць столиці України на його честь, — наголосила Вікторія Муха. — Сьогодні, у часі війни за свободу, правда і пам’ять про минуле набувають особливого значення. Ми вдячні нашим валлійським партнерам за цю ініціативу та всіляко сприятимемо її реалізації».
За словами депутатки, британська сторона готова профінансувати виготовлення дошки та погодити її макет з київською міською владою.
«Ця ініціатива є прикладом того, як культурна дипломатія та історична пам’ять здатні об’єднувати народи. Київ підтримує цю ініціативу парламенту Уельсу як важливу частину нашої спільної боротьби за правду і людську гідність. Встановлення анотаційної дошки заплановане на вулиці, яка носить ім’я Ґарета Джонса», — додала Вікторія Муха.
До теми:
- Нові адреси Києва: на Лук’янівці з’явилася вулиця Ґарета Джонса. Свого часу британський журналіст став першим іноземним кореспондентом, який розповів світові про трагедію Голодомору в Україні 1932-1933 років. У межах дерусифікації була перейменована вулиця Сім’ї Хохлових у Шевченківському районі столиці.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»