У столиці понад 100 дітей потребують тимчасового розміщення в патронатних сім’ях, оскільки не можуть проживати у своїх родинах. Водночас у Києві наразі функціонує лише три такі сім’ї, де перебувають шестеро дітей. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Вона наголосила, що місто гостро потребує нових патронатних родин, які зможуть надати дітям тепло, підтримку та турботу у складні моменти їхнього життя.
«Ми гостро потребуємо нових патронатних сімей, адже це можливість для дітей отримати тепло, підтримку та турботу в найскладніший період їхнього життя. Патронатні сім’ї стають прихистком для дітей, які з тих чи інших причин не можуть проживати у своїй родині: зазнали насильства, залишилися без догляду через хворобу чи відсутність батьків, були вилучені із сім’ї через загрозу життю або раптово втратили рідних. Завдяки патронатним вихователям вони отримують родинний затишок і турботу замість перебування в інституційному закладі. Вихователі щомісячно отримують грошове забезпечення від держави, а родини в Києві — також і від столиці», — зазначила Марина Хонда.
За її словами, грошове забезпечення патронатного вихователя від держави складає 3 або 3,5 (для фізичної особи або для ФОП відповідно) мінімальні заробітні плати. Київ зі свого боку надає сім’ї патронатного вихователя у столиці додаткове грошове забезпечення — 16 900 грн на місяць. Також на кожну дитину передбачена державна соціальна допомога — 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а для дітей з інвалідністю — 3,5.
Найчастіше потребують патронатних вихователів діти, які:
- зазнали насильства або жорстокого поводження;
- залишилися без догляду через хворобу чи відсутність батьків;
- були вилучені із сім’ї через загрозу життю;
- раптово втратили рідних;
- народилися у пологовому будинку, але батьки відмовилися їх забрати.
Щоб стати патронатним вихователем, необхідно подати заяву до служби у справах дітей у своєму районі. Контакти служб доступні за цим посиланням.
«Вечірній Київ» також писав, що за місяць у столиці відкриють перший комунальний будинок для дітей з інвалідністю. Він буде повністю безбар’єрним, обладнаний власним двором та укриттям з ліфтом, що забезпечить комфорт та безпеку для майбутніх мешканців. Ще трохи фінальних приготувань — і діти отримають не просто житло, а справжній дім.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»