У столиці України відкрився Меморіал воєнним розвідникам, який вшановує пам’ять працівників Головного управління розвідки, а також іноземних добровольців, які віддали свої життя у боротьбі за незалежність країни. Про це повідомляє ГУР МО в Телеграмі.
Автором Меморіалу є відомий скульптор Назар Білик, що також створив меморіал на честь Героїв Небесної Сотні у Львові. Начальник ГУР МО України висловив вдячність тим, хто взяв участь у створенні цього важливого пам’ятника, зокрема українським розвідникам та меценатам Володимиру та Олені Бесагам, завдяки старанням яких виник цей простір.
Центральний елемент Меморіалу містить слово Aeternitas («Вічність»), викарбуване латиною та іншими мовами світу. Це символізує інтернаціональний характер боротьби, адже разом із українцями в рядах воєнної розвідки служать іноземні добровольці з понад 50 країн.
Дві стели в композиції представляють крила та щити. Їхній динамічний рельєф передає дух боротьби, силу та невтомний опір. Між стелами розташований простір тиші, де викарбувані імена тих розвідників, які загинули, захищаючи Україну.
З висоти пташиного польоту, композиція зі стел та центрального елемента нагадує форму ока сови — символ вічної пильності, захисту та невидимої присутності.
Меморіал освятив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
«Кожен із загиблих розвідників приніс величезну жертву — віддав своє життя заради безпеки України і її людей. Це подвиг, що є не лише військовим, а й духовним. Пам’ятаймо: Господь завжди там, де люди готові жертвувати собою заради інших. Меморіал, що ми сьогодні освятили, є знаком цієї жертовної любові та невтомної сили духу, яка веде нас до перемоги над злом», — зазначив Блаженнійший Епіфаній.
Пам’ять загиблих розвідників вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом. Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов разом із працівниками воєнної розвідки та родичами загиблих поклав квіти до Меморіалу.
«На превеликий жаль, багато наших розвідників повернулися на щиті, але їхні подвиги, жертовність та внесок у спільну справу боротьби за Україну залишаться з нами на віки,
так само, як і імена на пам’ятних табличках Меморіалу.
Воїни-розвідники пішли у вічність, але їхня пам’ять назавжди залишиться в серцях українського народу. Вони стануть прикладом для наступних поколінь з закликом: досягнути мети або загинути зі славою: «Aut cum scuto, aut in scuto — або зі щитом, або на щиті!» — підкреслив Кирило Буданов.
До присутніх звернувся Сергій Чуб — батько Героя України (посмертно), лейтенанта Олександра Чуба, офіцера ГУР, який загинув в боях за Сєвєродонецьк. Його слова стали нагадуванням про високу ціну свободи, яку українці сплачують щодня.
Нагадаємо, що Буданов та пілоти ГУР отримали нагороди за ліквідацію пожежі у Києві після атаки рф.