Український реєстр донорів кісткового мозку (UBMDR) знайшов рятівника для маленького Владислава. Процю подію вони самі сказали: «Диво — сталося!»
Хлопчику було всього місяць, коли він почав свою боротьбу з тяжким комбінованим імунодефіцитом. Потрібна була якнайшвидша трансплантація кісткового мозку, а ніхто з рідних не підходив. Проте в малюка з’явився шанс на повноцінне життя завдяки UBMDR. Саме реєстр знайшов неродинного донора для малюка, і трансплантацію кісткового мозку провели в НДСЛ Охматдит.
«ТКМ призначили на день народження батька Владушки. І це був найкращий подарунок, який тільки можна було уявити. Ми хвилювалися до останнього — молилися, щоб усе вдалося. І коли все відбулося, я відчула неймовірне полегшення й вдячність», — ділиться мама хлопчика.
Про те, що хлопчику потрібен донор, написали на сторінці UBMDR. І історія крихітного хлопчика зворушила українців. Після публікації історії Владислава щонайменше +83 потенційні донори кісткового мозку зареєструвалися в реєстрі UBMDR. Проте ніхто не підійшов. Рятівника знайшли за кордоном, завдяки співпраці українського реєстру з закордонними «колегами».
«Владислав народився 16 січня 2025 року. На момент трансплантації йому було 105 днів. Це не наймолодший наш пацієнт, наймолодшому було 101 день на момент ТКМ. Зараз малюк відновлюється, це досить складний процес, тож очікуємо, що після цього він повністю одужає, і зможе надалі жити щасливе життя», — розповіли «Вечірньому Києву» в UBMDR.
Вони зауважують, що кожна реєстрація у реєстрі — це майбутній другий день народження для когось, хто чекає на порятунок. Донорство кісткового мозку — це безпечний і практично безболісний процес для донора, але ці важливі клітини рятують життя пацієнтів.
Долучитися до реєстру досить просто: людям 18–35 років достатньо заповни анкету на сайті: https://ubmdr.org та отримали тест-набір для забору ДНК.
Також можна підтримати реєстр фінансово, щоб вони могли зареєструвати ще більше потенційних донорів https://send.monobank.ua/jar/djrYCg8Xr
ДНК-тест одного донора коштує 35 €. Для людей віком 18–35 років покривають цю суму завдяки благодійним внескам. Якщо тобі понад 35 — доведеться оплатити самостійно.
Читайте також:
Особливий кур’єр: Роман Ткачук перевозить кістковий мозок для трансплантацій
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»