У київському музеї влаштували свято меду до Маковія

Маковія — це популярна народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Згідно з давніми традиціями, під час Медового Спас віряни приносять у храми мед та букетики квітів і трав для освячення. Відповідно до нового стилю, Маковія святкують першого серпня, і цього року свято випадає на прийдешню п’ятницю.

Щоб кияни змогли дізнатися, як святкували це свято наші предки, Національний музей народної архітектури та побуту України організував яскраве етнографічне дійство «Свято меду. Готуємось до Маковія!». Захід об’єднує традиційну культуру, народну гастрономію, ремесла та родинний відпочинок.

«Програма цього року створена таким чином, щоб кожен гість — як дорослий, так і маленький — зміг зануритися у українські традиції, відчути атмосферу свята, дізнатися більше про обрядовість Спасів і просто цікаво провести час на свіжому повітрі», — підкреслюють організатори в музеї.

У програмі свята:

Лекція «У країні меду і маку». Дослідники традиційної культури розкажуть про походження Спасів, зокрема Медового, а також про важливість маку, меду й трав у ритуалах українського народу. Ви дізнаєтеся, чому маковійчик вважався оберегом, як у давнину збирали мед, і яке значення ці продукти мали в обрядах.

Майстер-клас зі створення маковійчика. Запрошуються всі бажаючі, які можуть власноруч зібрати традиційний «маковійський» букет із м’яти, пижма, васильків, маків та інших цілющих і захисних рослин. Народні майстрині допоможуть створити не просто букет, а справжній оберіг для родини.

Дегустація шуликів із печі. Гості зможуть спробувати шулики з медом і маком — це один з найдавніших і найулюбленіших смаколиків Спасового циклу, приготованих у традиційній сільській печі.

Ярмарок меду. Усі охочі можуть скуштувати запашний, різнотравний мед від українських пасічників, дізнатися більше про різні сорти меду та їх корисні властивості, а також придбати баночку-дві на подарунок або для себе.

Ярмарок народних майстрів. В рамках свята можна буде знайти ручну кераміку, вишивку, дерев’яні іграшки, народні прикраси, ляльки-мотанки, свічки з воску — усе це та багато іншого представлене українськими майстрами на святковому ярмарку. Придбавши виріб, ви не лише отримаєте красиву річ, але й підтримаєте народне мистецтво.

Також, у Лаврському саду сьогодні лунатимуть псальми, канти та історичні думи у виконанні братчиків Київського Кобзарського Цеху, учнів видатних майстрів Ткаченка та Будника.